Reklama

Uczniowie z Daszyny na Nocy Biologów

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie z Daszyny na Nocy Biologów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Grupa 23 uczniów Gimnazjum w Daszynie uczestniczyła w wyjeździe na tzw. Noc Biologów organizowaną przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

W czasie trwania Nocy Biologów uczniowie uczestniczyli  m.in. w: wykładach "Rekordy wśród ptaków", "Zwierzęta nocy"; warsztatach: "Jak działają nasze narządy zmysłów?", "Zrób sobie chlorofil, czyli tajemnice barwników roślinnych"; zajęciach laboratoryjnych: "Jak krzepnie krew?", "Nauka w kolorach", "DNA – instrukcja obsługi"; oraz w pokazach: "Bakterie wokół nas. Czy istnieją bakteryjne żarówki?", Zadziwiający świat nocnych zwierząt", "Ogród z marketu czyli co i z czego wyhodować", "Mikroby pod lupą, czyli obserwacje mikrobów z naszego otoczenia", "Uformuj żelkę, czyli uwięzienie barwników", " Bakterie potrafią świecić w ciemności!", "Od kwiatu do zapachu - roślinna perfumeria", "Zwierzęta świata", "Niezwykły świat biochemii".

Zajęcia były bardzo fajnie przygotowane, a ich różna tematyka i forma powodowała,  że każdy mógł znaleźć coś dla siebie i choć przez kilka godzin poczuć się jak prawdziwy student biologii. Wszystkim uczestnikom wyjazdu bardzo podobały się zajęcia przygotowane przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska.

Opiekunami podczas wyjazdu byli: Mariola Błażejowska, Dorota Rutkowska i Katarzyna Ogonowska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE