Oczywiście nie zabrakło zajęć nocnych. Tym razem każdy pluton miał za zadanie zdobyć pobliski dworek wykorzystując działania specjalne wojska oraz Policji tak żeby mieszkający w nim ludzie nie zorientowali się, że ktoś jest w środku. Działania przypominały znane wszystkim podchody, ale specyfiką działań znacznie się od nich różniły. Zajęcia skończyły się ok. godz. 1 w nocy.
Trzeciego dnia młodzież uczyła się działań z wykorzystaniem taktyki czarnej i tego dnia zakończył się obóz szkoleniowy. Dla „mundurówki” jednak nie był to koniec zmagań. Dzięki uprzejmości 6 Brygady Powietrzno- Desantowej z Krakowa oraz Pana płk Piotra Męczyńskiego zaraz po obiedzie młodzież udała się na Pustynię Błędowską, gdzie czekało na nich nie lada zadanie.
Żołnierze z 6 Brygady Powietrzno – Desantowej zorganizowali dla uczniów bieg na orientację z wykorzystaniem mapy i GPS’a. Zostali oni podzieleni na oddziały i mając do dyspozycji współrzędne punktów kontrolnych mieli je odnaleźć. Teren pustyni okazał się dość rozległy i trudny, a korzystanie z mapy nie takie oczywiste. Na szczęście wszystkie oddziały zameldowały się w punkcie kończącym bieg. Najlepszy oddział został doceniony przez żołnierzy i wręczono im pamiątkowe certyfikaty.
Po dniu pełnym zmagań na wszystkich czekała kolacja przy ognisku.
Ostatniego dnia młodzież wraz z opiekunami miała okazję zwiedzić jednostkę 6 Brygady Powietrzno- Desantowej w Krakowie wraz z Izbą Pamięci i zatrzymać się chwilę nad historią Wojska Polskiego.
Ostatnim punktem były ćwiczenia zorganizowane również przez Brygadę. Czekały tam przygotowane cztery stanowiska ćwiczeniowe, m.in. wspinaczka oraz strzelanie z broni.
Opiekę nad uczniami podczas obozu sprawowali P. Maciejewski, P. Graczyk, P. Zielińska, P. Grzelak.