Reklama

Reklama

Uczniowie ZSP nr 1 podczas miesięcznych praktyk zagranicznych w Lipsku

Opublikowano: śr, 26 lis 2014 11:37
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Łęczycy rozpoczęło w roku szkolnym 2014/2015 realizację projektu „Praktycznie w Europie +”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Erasmus + Kształcenie i szkolenia zawodowe – Akcja KA1 – Mobilność edukacyjna,  a finansowany jest ze środków Unii Europejskiej.Projekt ten zakłada podniesienie mobilności uczniów technikum poprzez: 4-tygodniowy staż u pracodawców m.in. w Niemczech oraz przygotowanie pedagogiczno – kulturowo – językowe przed wyjazdem na staż składający się z 20-godzinnego kursu języka niemieckiego oraz8-godzinnego przygotowania pedagogiczno – kulturowego, przybliżającego wiedzę na temat Niemiec.

Reklama

Aktualnie w Lipsku przebywa, od 2 listopada, 24 uczniów kształcących się
w zawodach: technik hotelarstwa, technik budownictwa, technik organizacji usług gastronomicznych i kucharz. Uczniowie odbywają staż zawodowy w renomowanych niemieckich restauracjach oraz hotelach. Są to m.in. Hotel Royal International, Hotel Admiral, SAH am Rosental, Uniwersytet Medyczny  – „Mensaria Liebigstrasse”, Kruschina Betriebsverpflegung, Sodexo Catering i Services. Zaś uczniowie kształcący się w zawodzie technik budownictwa pracują nad rozbudową ośrodka  Vitalis.


Oprócz praktyk na uczniów czeka wiele atrakcji kulturalnych. Uczniowie zwiedzali zabytki Lipska, w tym Muzeum Historii Miasta, Kościół Św. Tomasza oraz słynne ZOO. Wolny czas to także liczne wycieczki np. do Berlina, Drezna czy do Halle.
Praktyki w renomowanych niemieckich firmach zapewnią uczniom bogate doświadczenie oraz rozwój kompetencji zawodowych, osobistych i językowych. Uczestnicząc w projekcie uczniowie pokonają bariery komunikacyjne dzięki nabytym kompetencjom
z zakresu języka niemieckiego zawodowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.