Reklama

Ulica Poznańska dopiero w maju

Opublikowano:
Autor:

Ulica Poznańska dopiero w maju  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Remont ulicy Poznańskiej ciągnie się niczym autostrada A1, a końca wciąż nie widać. Najbliższy podany przez urząd termin zakończenia prac to dopiero 15 maja. Co spowodowało takie opóźnienia?Na tę chwilę prace wykonane są zaledwie w kilkudziesięciu procentach. Wykonane zostały wodociąg i kanalizacja deszczowa. W listopadzie Urząd Miejski obiecywał przejezdność do świąt i zastanawiał się nad wyciągnięciem wobec wykonawcy konsekwencji za przeciąganie prac (pierwotnie zakończyć miały się do końca listopada zeszłego roku). 

- Przystępując do zadania wykonawca miał świadomość, że Łęczyca jest jednym z najstarszych miast naszego kraju i prace będą prowadzone na terenie, na którym potencjalnie można natrafić na przedmioty oraz resztki budowli o znaczeniu historycznym – mówił w listopadzie pełnomocnik burmistrza Jakub Pietkiewicz – Należy również podkreślić, że prace na ulicy Poznańskiej były okresowo prowadzone niezgodnie ze sztuką budowlaną. 

Sprawę badał Zespół Radców Prawnych i Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego. Ostatecznie urzędnicy doszli do wniosku, żeby nie rościć wobec firmy odszkodowania za przekroczenie terminów. 

- Wynika ono z wystąpienia okoliczności niezależnych od wykonawcy i zamawiającego. Wstrzymanie ratowniczych prac archeologicznych przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków doprowadziło do opóźnienia realizacji robót. Ponadto opóźnienie zakończenia ratowniczych prac archeologicznych zbiegło się w czasie z wystąpieniem niesprzyjających warunków atmosferycznych – tłumaczy Wioletta Stefaniak, kierownik Wydziału Promocji, Ośwaty, Kultury i Sportu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE