Reklama

Ultimatum dla Zieleni Miejskiej – ulica Broniewskiego do 31 sierpnia albo koniec jednostki?

Opublikowano:
Autor:

Ultimatum dla Zieleni Miejskiej – ulica Broniewskiego do 31 sierpnia albo koniec jednostki? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Ponownie wraca temat Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska”. Wczoraj burmistrz postanowił osobiście sprawdzić, jak wyglądają postępy w pracach remontowych na ulicy Broniewskiego i efekt nie do końca miał go zadowolić.Przypomnijmy, że remont Broniewskiego był na wysokiej pozycji w harmonogramie. Na początku czerwca rozpoczęły się prace na tejże ulicy, jednak na tę chwilę nie wydaje się, aby zostały szybko zakończone.Efektem swego rodzaju kontroli burmistrza, było spotkanie zorganizowane wczoraj w Urzędzie Miejskim, na którym stawili się pracownicy ZM, dyrektor jednostki Arkadiusz Podawczyk oraz sam Krzysztof Lipiński. 

Podczas spotkania, które trwało około pół godziny, omawiane były dotychczasowe osiągnięcia jednostki, które miały wyraźnie nie zadowolić włodarza. Według relacji pracowników, miało zostać postawione ultimatum – albo ulica Broniewskiego zostanie wyremontowana do 31 sierpnia albo pracownicy zostaną zwolnieni. Ponadto burmistrz miał wyrazić ogromne niezadowolenie efektami prac jednostki i powiedzieć, że w przyszłym roku zostanie ona rozwiązana, a w zamian zatrudniane będą firmy zewnętrzne.

- Powiedział nam, że mamy ukończyć ulicę Broniewskiego do 31 sierpnia albo on wyciągnie konsekwencje i nas pozwalnia. Próbowaliśmy się bronić, mówiąc, że od 20 dni nie pracowaliśmy w pełnym składzie na tym odcinku, bo co chwila wypadają inne prace, do których musimy jechać, jednak te argumenty go nie przekonały – mówi w rozmowie z nami jeden z pracowników, który obawia się ujawniać swoje dane. – Burmistrz powiedział też, że w przyszłym roku rozwiąże jednostkę, a w zamian będzie zatrudniał firmy zewnętrzne, bo wyjdzie taniej i lepiej.

Dyrektor Zieleni Miejskiej Arkadiusz Podawczyk, który również był obecny na spotkaniu, utrzymuje jednak, że nie słyszał żadnych słów o rzekomym rozwiązaniu jednostki. Dodaje również, że sama rozmowa była merytoryczna.

- Absolutnie nic takiego nie słyszałem. Nikt nie chce rozwiązywać jednostki. To było jedynie motywujące spotkanie, a sama rozmowa była merytoryczna i rzeczowa. Była to normalna sytuacja, jaką można spotkać w każdej innej, normalnej firmie – wyjaśnia dyrektor, który dodaje, że data 31 sierpnia, była ustalona już na samym początku rozpoczęcia prac. – Gdy na początku czerwca rozpoczynaliśmy prace na tym odcinku, już wtedy umowną datą był 31 sierpnia.

Magistrat również jest zdania, że samo spotkanie było jedynie organizacyjne i miało na celu omówienie dotychczasowych efektów prac jednostki i przekazanie oczekiwań wobec pracowników.

- To było wewnętrzne spotkanie organizacyjne. omawiane były na nim sprawy związane z bieżącymi pracami jednostki. Burmistrzowi jak i wszystkim mieszkańcom Łęczycy zależy na sprawnej realizacji zadań powierzonych Jednostce Budżetowej, co zostało na tym spotkaniu wyraźnie przekazane załodze – powiedział nam Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik burmistrza, który dodaje, że być może magistrat uwzględni pomysł o zatrudnianiu firm zewnętrznych.

- Nie będę odnosił się do anonimowych i ogólnikowych zarzutów, ale prawdą jest, że jeżeli nie uda się poprawić efektywności wykonywanych przez Zieleń Miejską zadań, trzeba będzie pomyśleć o reorganizacji Jednostki, być może uwzględniającej, sugerowane wcześniej przez radnych miejskich, powierzanie realizacji zadań firmom zewnętrznym – mówi J. Pietkiewicz.

Sami pracownicy Jednostki nie mają zamiaru tak zostawić sprawy i jak zapowiadają, pojawią się na jutrzejszej sesji rady miasta (godzina 16:30), aby wyjaśnić kwestie związane z obecnym stanem oraz przyszłością Zieleni. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE