Reklama

Reklama

Umowa na remont ulicy Konopnickiej podpisana

Opublikowano: pt, 6 kwi 2018 10:37
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności To już pewne. W połowie kwietnia Konsorcjum w składzie: Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „Trakt” Bobrzak, Tecław Spółka Jawna z Kutna oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Hydrobud” Paweł Złotowski, które wygrało przetarg na przebudowę ulicy Marii Konopnickiej wchodzi na plac budowy. Dziś wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk podpisała umowę z reprezentującym Konsorcjum Stanisławem Bobrzakiem.

Reklama

– Jest mi niezmiernie miło, że mogłam dziś podpisać umowę na wykonanie prac na jednej z najważniejszych arterii miasta, przy której mieści się tak wiele budynków użyteczności publicznej. Nikogo nie trzeba przekonywać, że remont ulicy Marii Konopnickiej jest konieczny. Cieszę się, że w wyniku przetargu wybrana została firma, która realizowała niejedną inwestycję w Królewskim Mieście, m.in. modernizację ulic Ozorkowskiej i Staromiejskiej, przebudowę uliczek na Starówce w ramach jej rewitalizacji czy budowę toalety miejskiej oraz fontanny –  mówi wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

W ramach umowy zostanie wymieniona nawierzchni i podbudowa istniejącej ulicy, chodników, ciągu pieszo-rowerowego oraz zjazdów. Cała jezdnia będzie posiadać nawierzchnię bitumiczną. Chodniki, ciąg pieszo-rowerowy oraz zjazdy zostaną wykonane z kostki betonowej. W miejsce obecnych drzew wykonane zostaną nowe nasadzenia. W sumie przebudowie podlegać będzie 592 m drogi.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie 4 672 770 zł. Dzięki złożonemu we wrześniu ubiegłego roku przez wykonującą zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monikę Kilar-Błaszczyk wnioskowi do Wojewody Łódzkiego w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 Gmina Miasto Łęczyca otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 229 516,00 zł. Termin zakończenia prac planowany jest na koniec października br.

O utrudnieniach drogowych oraz postępie prac będziemy informować Państwa za pośrednictwem naszej strony internetowej, portalu społecznościowego oraz aplikacji e-Łęczyca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.