Sesji towarzyszyła także wystawa okolicznościowa pt. „Łęczyckie Zakłady Górnicze w zasobie Archiwum Państwowego w Płocku Oddział w Łęczycy”, która obfitowała w różnego rodzaju skarby mówiące o historii łęczyckich zakładów.
Goście, którzy przybyli na sesję mogli wysłuchać wykładów mgr. inż. Bolesława Solarskiego, pt. „Działalność ŁZG w latach 1955-1992”, w którym mówił o historii Łęczyckich Zakładów Górniczych. Wspominał w nim między innymi o prężnym rozwoju naszego miasta, które od 1955 roku w przeciągu 10 lat dokonało dynamicznego postępu, w związku z którym populacja miasta zwiększyła się dwukrotnie.
Drugim wykładem, jakiego mogli posłuchać zebrani, był wykład mgr. Jana Chuckiego o „Produkcji metalowej w ŁZG w latach 1968-1992”. Opowiadał on o historii metalurgii i istocie kluczowego momentu rozwoju, w którym wyprodukowano pierwsze 3 pomosty do wag samochodowych.
Pani Lucyna Sztompka przygotowała również prezentację wspominającą czasy Szkoły Górniczej. Zawarte w niej materiały i zdjęcia przedstawiały historię tejże szkoły, dyrektorów oraz uczniów.
Zaproszeni na sesję goście także zabrali głos, w tym starosta Krzysztof Debich, który podzielił się swoimi wspomnieniami i opowiedział o sentymencie, jakim darzy Łęczyckie Zakłady Górnicze ze względu na fakt, że był pracownikiem tych zakładów.
Na zakończenie na wszystkich przybyłych czekał poczęstunek, przy którym byli pracownicy wymieniali się wspomnieniami.