Reklama

Reklama

Uroczystość wręczenia medali za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”

Opublikowano: wt, 13 wrz 2016 11:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności “Najważniejsze jest, aby gdzieś istniało to,czym się żyło, i zwyczaje, i święta rodzinne,i dom pełen wspomnień” (A. de Saint - Exupery)Złote oraz Diamentowe gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 i 60 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. W dniu 10 września w Łęczyckim Ratuszu Miejskim odbyła się uroczystość wręczenia ośmiu parom z terenu gminy Łęczyca medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Reklama

W uroczystości wzięły udział rodziny jubilatów, a także Jacek Rogoziński - wójt Gminy Łęczyca, Monika Kilar – Błaszczyk - sekretarz Gminy Łęczyca, Jadwiga Frątczak - zastępca przewodniczącego Rady Gminy Łęczyca, a całą uroczystość poprowadziła Agnieszka Kubies - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łęczycy.

Po krótkich przemówieniach, a także złożeniu gratulacji i życzeń przez władze Gminy Łęczyca, wójt w imieniu Prezydenta RP dokonał aktu wręczenia dostojnym jubilatom medali, legitymacji oraz listów gratulacyjnych. Otrzymali oni także okolicznościowe bukiety kwiatów. Po wręczeniu medali wzniesiono toast lampką szampana za zdrowie i pomyślność wyróżnionych par małżeńskich oraz odśpiewano tradycyjne „Sto lat”.

Te wspólne 50 i 60 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński. Z okazji tak wspaniałego Jubileuszu pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, spokoju, rodzinnego ciepła, miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata Wspólnego Życia.

Jubileusz obchodzili następujący Jubilaci:
60 – lecie Pożycia małżeńskiego – Diamentowe gody:
Maria i Józef Olczak
Sabina i Mieczysław Stelmaszewscy

50 – lecie Pożycia małżeńskiego – Złote gody:
Wiesława i Jerzy Borowczyk
Teresa i Czesław Kacprzak
Helena i Jan Kowalczyk
Marianna i Leszek Marciniak
Władysława i Jerzy Skalscy
Genowefa i Kazimierz Wdowiak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.