Reklama

Reklama

Uroczystości 76. rocznicy Bitwy nad Bzurą w Piątku

Opublikowano: pon, 14 wrz 2015 13:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Uroczystości 76. rocznicy Bitwy nad Bzurą w Piątku miały dwudniowy wymiar. W sobotę odbył się rajd rowerowy  "Szlakiem Bitwy nad Bzurą" oraz wieczornica patriotyczna z koncertem piosenki i pieśni zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Piątku i Okolic, Stowarzyszenie Kobiet Geometrycznego Środka Polski i Urząd Gminy.Natomiast w niedzielę 13 września  miała miejsce uroczystość  pod pomnikiem 14 Wlkp. Dywizji Piechoty. Święto rozpoczął przemarsz pocztów sztandarowych na czele z orkiestrą OSP Piątek do kościoła p.w. Św. Trójcy, gdzie w intencji Żołnierzy Września 1939 roku, uroczystą mszę św. odprawił ksiądz dziekan Stanisław Poniatowski.

Reklama

Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości wraz z Pododdziałem Honorowym, wystawionym przez  Szkołę Podoficerską Wojsk Lądowych im. gen. bryg. Franciszka Seweryna Włada w Poznaniu, przemaszerowali pod Pomnik 14 Wlkp. Dywizji Piechoty przy ul. Kutnowskiej.

Druga część niedzielnych uroczystości rozpoczęła się odegraniem hymnu państwowego i wciągnięciem  flagi na maszt. Uroczystość pod pomnikiem 14 Wlkp. Dywizji Piechoty poprowadził Dariusz Struszczak, dyrektor GOK w Piątku. Wójt gminy - Krzysztof Lisiecki powitał przybyłych na wrześniowe święto gości. Wśród przybyłych na obchody znaleźli się: delegacje wojska,  delegacja Stowarzyszenia Weteranów i Przyjaciół 14 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty w Poznaniu, delegacja Policji i OSP,  radni powiatu łęczyckiego i gminy Piątek, delegacje ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, gimnazjum, przedszkola  i zakładów pracy, delegacja TMPiO oraz liczna grupa mieszkańców gminy Piątek.  Po apelu poległych i salwie honorowej delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem. Tę część uroczystości zakończyła defilada Pododdziału Honorowego Wielkopolskiej Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.