Reklama

Uwaga rodzice! Tylko 3 dni będzie trwała rekrutacja na przyjęcie dzieci do przedszkoli i szkół

Opublikowano:
Autor:

Uwaga rodzice! Tylko 3 dni będzie trwała rekrutacja na przyjęcie dzieci do przedszkoli i szkół - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Mamy do przekazania niezwykle ważną informację dla rodziców, którzy chcą zapisać swoje pociechy do łęczyckich przedszkoli oraz szkół podstawowych na rok szkolny 2017/2018. Okres rekrutacji trwać będzie tylko 3 dni – od 29 marca do 31 marca – w godzinach 8:00-16:00.Zostało wydane dziś zarządzenie w tej sprawie. W ubiegłym roku rekrutacja trwała miesiąc (przez cały marzec), a zarządzenie opublikowane było pod koniec stycznia. Co spowodowało aż takie opóźnienie i znacznie skróciło czas rekrutacji? 

Zastępca burmistrza Andrzej Rokicki wyjaśnia, że powodem jest reforma oświaty. Stąd między innymi była zwołana wczorajsza nadzwyczajna sesja rady miasta, ponieważ podjęcie uchwały było konieczne do wykonania następnych kroków. 

- Wynika to ze zmiany prawa oświatowego, dlatego termin został skrócony. Nie możemy go wydłużyć, ponieważ kolejne terminy nas gonią i musimy ich trzymać. Według naszych informacji, w większości gmin istnieje podobna sytuacja i terminy rekrutacji również są krótkie. Moglibyśmy już od jutra rozpocząć rekrutację, ale prawo jest prawem i musimy przestrzegać procedur. To nie jest zła wola burmistrza, urzędu czy rady miasta, to po prostu efekt reformy.

Andrzej Rokicki apeluje także do rodziców, aby ci byli przygotowani na rozpoczęcie rekrutacji. 

- Mam prośbę do rodziców, aby gromadzili niezbędną dokumentację, aby w momencie zgłaszania dziecka, mieli wszystkie dokumenty skompletowane.

Przypominamy więc  - rekrutacja do szkół i przedszkoli na rok szkolny 2017/2018 będzie trwać od 29 marca do 31 marca w godzinach 8:00 – 16:00.

Urząd Miasta ma również wkrótce wydać stosowną informację w tej sprawie. 

Całą treść zarządzenia można przeczytać: TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE