Reklama

Reklama

VI Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Łowieckiej

Opublikowano: wt, 7 cze 2016 09:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 20 maja przeprowadziono bardzo udany  kolejny  VI  międzyszkolny konkurs wiedzy łowieckiej o puchar przechodni Zarządu Koła Łowieckiego Nr 2 „ŁOWIEC” w Łodzi.Konkurs otworzyła Anna Kowalczyk, dyrektor Szkoły  Podstawowej  w  Starej  Sobótce .  Prowadzący konkurs koordynatorzy - myśliwi Mirosław Kaczmarek i Edward Ozdobiński  powitali gości, uczestników konkursu i publiczność i poprowadzili konkurs.

Reklama

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były : „Ssaki drapieżne w Polsce”.

Organizatorami konkursu było Koło Łowieckie Nr.2 „ŁOWIEC” w Łodzi, oraz Starostwo Powiatowe w Łęczycy  i  Gminy Grabów, Kutno oraz Witonia i Szkoła Podstawowa  w  Starej  Sobótce.

Celem konkursu było :
-  propagowanie wiedzy przyrodniczej i łowieckiej
- dostrzeganie piękna naszego środowiska i zwierząt w nim występujących
- dostrzeganie zależności między człowiekiem a otaczającym go środowiskiem
- wychowywanie młodzieży w poszanowaniu przyrody i jej darów.

Podczas konkursu młodzi ludzie musieli wykazać się podstawową wiedzą z zakresu przyrody, ekologii i wiedzy łowieckiej.
Na konkurs przybyli zaproszeni goście :

  • Przemysław Kobacki Łowczy Okręgowy z Zarządu Okręgowego PZŁ
  • i Piotr Piotrowski Przew. Komisji Tradycji i Etyki, który przybył na konkurs z oswojoną sową –puszczykiem.
  • Grzegorz Szarecki i Zygmunt Krupiński z Nadleśnictwa KOŁO
  • Tomasz Pietrzak Wójt Gminy Grabów
  • Roman Ratomski druh OSP Sobótka.
  • Dyrektorzy i nauczyciele okolicznych szkół, koledzy myśliwi , rodzice z młodzieżą szkolną.
  • Myśliwi Sławomir Woszkiewicz, Mirosław Engel , Andrzej Krzewski.
Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu obwodów łowieckich dzierżawionych przez Koło „Łowiec”, czyli z gmin: Grabów, Kutno i Witonia (powiat łęczycki i kutnowski).

Rozdano pytania testowe  i reprezentanci z sześciu szkół  indywidualnie  rozwiązywali  test. Poszło  im  to  nadzwyczaj sprawnie  i  szybko  zwłaszcza, że  prowadzący starali się dodawać  uczestnikom  konkursu  otuchy i łagodzić stres.

Jury  pod przewodnictwem Marka Małachowskiego, prezesa Koła Łowieckiego Nr 2  w  Łodzi  oraz członków : Piotra Piotrowskiego przew. Komisji Tradycji i Etyki oraz Wiesława Łazińskiego,  przystąpiło  do oceny rozwiązanych  testów.

W drugim etapie drużyny losowały zestawy pytań  i  odpowiadały  zespołowo. W trakcie konkursu Kolega Piotrowski - Sokolnik z puszczykiem na ręku wygłosił prelekcję którą z ciekawością wysłuchała młodzież i goście.

Praca, zapał, wysiłek  i  zaangażowanie  dzieci jest duże i wypada to docenić, dlatego chcieliśmy, aby każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę, choćby małą. Dzięki sponsorom mogliśmy wręczyć nagrodzonym uczestnikom konkursu bardzo cenne nagrody:  nowoczesne tablety, czyli mobilne mini komputery z dotykowym ekranem, polary, torby i książki oraz medale i dyplomy.

Młodzi ludzie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i gruntownym przygotowaniem. Po zakończeniu zmagań konkursowych podliczono punktację, ogłoszono wyniki, a następnie wręczono nagrody rzeczowe , oraz dyplomy , medale i nagrodę główną - puchar ufundowany przez Zarząd Koła Łowieckiego Nr 2 „Łowiec” w Łodzi. Puchar ma charakter przechodni. Dopiero zdobyty trzykrotnie pod rząd przez reprezentację tej samej szkoły staje się jej własnością.

Przeprowadzono również mini konkurs dla publiczności a zwycięzców nagrodzono słodyczami.  Po ostatecznym podliczeniu  punktacji jury  ogłosiło wyniki.

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kadzidłowej. Zespołowi wręczyliśmy dyplom i polary oraz torby.

Piąte miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół w Byszewie. Zespołowi wręczyliśmy dyplom i tablety multimedialne.

Czwarte miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Witoni. Zespołowi wręczyliśmy dyplom i tablety multimedialne.

Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Grabowie. Zespołowi wręczyliśmy dyplom, brązowe medale i tablety multimedialne.

Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Chorkach . Zespołowi wręczyliśmy dyplom, srebrne medale i tablety multimedialne.

Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Sobótce Starej pod opieką  Joanny Zając  i zgarnęła  nagrodę główną puchar przechodni ufundowany przez Zarząd Koła ŁOWIEC z Łodzi, dyplom, złote  medale i tablety multimedialne wyższej klasy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.