Reklama

W Daszynie powstanie największa ubojnia Pini Polonia

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś po godzinie 15 w miejscowości Koryta (gmina Daszyna) miała miejsce mała uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zakładu przetwórstwa drobiowego. Na uroczystości obecna była dyrektor generalna Pini Polonia Halina Osińska, wójt gminy Daszyna Zbigniew Wojtera, Francesco Pini oraz przedstawiciele władz samorządowych.Dyrektor Halina Osińska w krótkim przemówieniu wyraziła nadzieję, że budowa zakładu przyczyni się do polepszenia jakości życia mieszkańców, dzięki utworzeniu nowych miejsc pracy.- Cieszymy się, że powstanie tutaj największa w kraju ubojnia i mamy nadzieję, że nazwa Royal Chicken, czyli królewski kurczak, przyczyni się do tego, że pozycja polskiego drobiu będzie jeszcze bardziej ugruntowana, ponieważ, jako Polacy, jesteśmy liderem w produkcji drobiu – mówiła pani dyrektor.

Na powierzchni 9 ha ma powstać teren zabudowany o wielkości 2,3 ha. Zakład ma ubijać dziennie 500 tys. brojlerów, co daje 27 tys. na godzinę. 

Z inwestycją ogromne nadzieje wiąże także wójt gminy Daszyna Zbigniew Wojtera, który jest dobrej myśli i liczy na to, że inwestycję uda się zrealizować. 

- Liczymy na to, że zakład powstanie i będzie zatrudniał naszych mieszkańców, że będzie wszystko w porządku – mówił wójt, odnosząc się także do ostatniej sytuacji związanej z zakładem Pini w Kutnie – Chcemy, żeby u nas było wszystko w porządku i żeby to wszystko się udało. Etap zaawansowania prac jest duży i liczymy na to, żeby wszystko szło zgodnie z harmonogramem i żebyśmy mogli się spotkać już na oddaniu zakładu do użytkowania.

Planowany termin zakończenia prac to czerwiec przyszłego roku, jednak wszystko jest zależne od decyzji inwestora. W nowym zakładzie na zatrudnienie będzie mogło liczyć 600 mieszkańców.

Przypomnijmy, że kutnowski zakład Pini Polonia jest obecnie w centrum infamii, gdy w poniedziałek weszli do niego funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. W jednej z największych akcji wzięło udział 200 funkcjonariuszy. Prokuratura jutro ma ujawnić akty oskarżenia. O sprawie pisaliśmy na łamach naszego portalu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE