Reklama

W ferie lodowisko dla dzieci będzie darmowe

Opublikowano:
Autor:

W ferie lodowisko dla dzieci będzie darmowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Już za kilka dni łęczyccy uczniowie porzucą książki i zeszyty, by na dwa tygodnie oddać się błogiemu lenistwu. Choć ferie zimowe w województwie łódzkim oficjalnie rozpoczną się w poniedziałek, to już w piątkowe popołudnie dzieci i młodzież rozpoczną długo oczekiwany odpoczynek. Alternatywą dla młodych łęczycan, którzy w trakcie zimowej przerwy nie pojadą szusować po górskich stokach, będzie zapewne miejska ślizgawka.

– Ferie tuż tuż, jednak zanim nasze pociechy zaczną kręcić piruety na lodowej tafli, ważne by zastosowały się do kilku wskazówek, które pozwolą zadbać o ich bezpieczeństwo, co z punktu widzenia Gminy Miasta Łęczyca oraz wykonawcy odpowiedzialnego za powstanie lodowiska pod chmurką jest priorytetem – wyjaśnia wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

Ochrona głowy przed urazami

Zgodnie z Regulaminem dzieci do lat 7 powinny korzystać z lodowiska w kasku, który ochroni głowę malucha w czasie upadku. Starsze dzieci również powinny zabezpieczyć tę część ciała, jeśli nie kaskiem to choć czapką. Warto wybierającemu się na lodowisko dziecku przypomnieć o zabraniu ze sobą rękawiczek.

Korzystanie z lodowiska

– Nowa lokalizacja ślizgawki pod chmurką przy Szkole Podstawowej nr 3 spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez łęczycan. W porównaniu do roku ubiegłego odnotowaliśmy wyższą frekwencję, dlatego mamy podstawy przypuszczać, że w ferie na lodowej tafli może być naprawdę tłoczno. W związku z tym, razem z wykonawcą zadecydowaliśmy, że dzieci i młodzież będą wpuszczani na lodowisko o pełnych godzinach, dzięki czemu będą mogli swobodniej się po nim poruszać. Takie rozwiązanie ułatwi także użytkownikom lodowiska wejście i zejście z niego  – dodaje Monika Kilar-Błaszczyk.

Legitymacja szkolna

Przypomnijmy – zgodnie z zapisami umowy dzieci i młodzież z Królewskiego Miasta mogą bezpłatnie w okresie ferii zimowych, tj. od 29 stycznia do 11 lutego br. w godzinach od 10.00 do 16.00 korzystać ze ślizgawki pod chmurką. Warunkiem jest okazanie legitymacji szkolnej.

– Zależy nam, by z lodowiska korzystały dzieci z łęczyckich szkół. Darmowe wejścia są prezentem Gminy Miasta Łęczyca dla małych mieszkańców, którzy ferie zimowe spędzają w domu. Apeluję także o rozważne zachowanie na lodowej tafli – mówi Monika Kilar-Błaszczyk.

Przeciwko aktom wandalizmu

Pomimo, że obiekt jest monitorowany, wykonawca poinformował Urząd Miejski o incydentach niszczenia przez nastoletnich użytkowników ślizgawki ogrodzenia lodowiska tzw. band, wykonanych z tworzywa sztucznego.

– Bardzo nam przykro, że młodzież, w trakcie jazdy kopie płozami łyżew w płyty ogrodzenia, co powoduje ich pękanie. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, sprawa zostanie zgłoszona odpowiednim służbom, a plastikowe ogrodzenie zastąpione będzie deskami. Niestety nie rozwiązuje to problemu, ponieważ drewno nie będzie amortyzować upadków. Pamiętajmy nie wszyscy użytkownicy lodowiska są zawodowymi łyżwiarzami, a elastyczne ogrodzenie uratowało niejedną osobę od upadku – dodaje Monika Kilar-Błaszczyk.

Wypożyczenie łyżew

Zgodnie z Regulaminem korzystania z lodowiska łyżwy wypożyczane są na 60 minut za kaucją zwrotną w wysokości 50,00 zł lub za pozostawieniem dokumentu potwierdzającego tożsamość, tj. dowodu osobistego, legitymacji szkolnej lub prawa jazdy, które wracają do właściciela po oddaniu przez niego wypożyczonego sprzętu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE