Reklama

Reklama

W Garbalinie wybudują halę produkcyjną!

Opublikowano: pt, 9 cze 2017 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Zakład Karny w Garbalinie w ramach ogólnopolskiego programu „Praca dla więźniów”, wytypowany został jako jedna z czterdziestu jednostek penitencjarnych w skali naszego kraju oraz jako jedna z trzech podległych Dyrektorowi Okręgowemu Służby Więziennej w Łodzi, do realizacji zadania, którego zwieńczeniem ma być wybudowanie na jego terenie nowoczesnej hali produkcyjnej. Docelowo zatrudnienie znajdą w niej skazani, których zatrudni kontrahent zewnętrzny przy współudziale Służby Więziennej. Budowa przywięziennej hali produkcyjnej, a w konsekwencji oczekiwane falowe zatrudnianie więźniów, ma przede wszystkim za zadanie ograniczyć ponoszenie wydatków na ich utrzymanie.Kierownictwo jednostki Zakładu Karnego w Garbalinie, aby sprostać wyznaczonemu zadaniu, „wyszło poza mury zakładu” z szeroką ofertą promującą program „Praca dla więźniów”, zachęcając przy tym lokalnych pracodawców i biznesmenów do współpracy, tak aby finał negocjacji przypieczętowany został podpisaniem umowy i w konsekwencji decyzją o budowie hali. Jak wynika z założeń programu, po stronie przedsiębiorcy leży głównie stworzenie i wyposażenie docelowych miejsc pracy oraz zatrudnienie odpowiedniej populacji więźniów, natomiast po stronie Służby Więziennej leży budowa hali z przyznanych na tą inwestycję środków celowych.

Reklama

Cierpliwość, zaangażowanie, a przede wszystkim profesjonalizm sztabu funkcjonariuszy zaangażowanych przy realizacji powyższego przedsięwzięcia, które jest jednym z trzech filarów programu „Praca dla więźniów”, został zwieńczony w dniu 8 czerwca 2017 roku. W tym to dniu, podpisy na umowie o współpracy złożyli, Dyrektor Zakładu Karnego w Garbalinie ppłk Arkadiusz Janiszewski oraz Prezes Firmy „Meble Mikołajczyk” Sp. z o.o., p. Dariusz Mikołajczyk. Umowa zawiera szczegóły współpracy jaka zostanie niezwłocznie podjęta po wybudowaniu i wynajęciu hali produkcyjnej na okres najbliższych pięciu lat od momentu oddania obiektu do użytku. Firma „Meble Mikołajczyk” to wiodący od lat producent mebli na polskim rynku meblarskim. Podpisanie umowy o współpracy, gwarantuje docelowe stworzenie na terenie zakładu karnego kilkudziesięciu miejsc pracy dla więźniów. Osadzeni po odpowiednim przeszkoleniu, zatrudnieni zostaną przy linii produkcyjnej, obsługując nowoczesne urządzenia wykorzystywane przy produkcji mebli. Firma Meble Mikołajczyk” Sp. z o.o. wykorzystuje w trakcie procesu produkcji szereg nowoczesnych technologii, ale kierując się także dbałością o środowisko naturalne nie zapomina o ekologii. W trakcie współpracy będzie to także kolejny ważny element z szeroko rozumianego procesu resocjalizacji skazanych.

Zakład Karny w Garbalinie nie przypadkowo wytypowany został do zrealizowania inwestycji jaką jest wybudowanie na swym terenie hali produkcyjnej przy współpracy z lokalnym biznesem. Atutem przemawiający za wyborem, jest fakt, iż w ramach okręgu łódzkiego od wielu już lat przoduje w skali zatrudnienia oraz kierowania więźniów do zatrudnienia zewnętrznego. Ponadto przemawia także za tym samo położenie jednostki, gdyż jej lokalizacja poza skupiskiem aglomeracji miejskiej i nieopodal DK Nr 91, a przede wszystkim rezerwy terenowe, pozostawiają przysłowiowe „pole do popisu” i dają szerokie możliwości przyszłym inwestorom, którzy podejmą się współpracy ze Służbą Więzienną. Współpracy, która ma przynieść obopólne korzyści dla każdej ze stron. Efektem będzie przede wszystkim wspomniane obniżenie kosztów utrzymania potencjalnych więźniów, ale nie możemy także zapomnieć o tym, iż praca jest jednym z najefektywniejszych i wymiernych elementów procesu resocjalizacji. Praca wyrabia nawyk systematyczności i sprzyja zdobywaniu nowych kwalifikacji, daje poczucie przydatności, a także możliwość finansowego wsparcia najbliższych. Praca nie pozwala stracić osadzonemu kontaktu z rzeczywistością.

Tekst i zdjęcia:
Rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Garbalinie
por. Adam Kowalski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.