Reklama

Reklama

Wystrojeni politycy chcieli pomóc uchodźcom. Poseł z naszego okręgu wykpiony przez internautów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Wystrojeni politycy chcieli pomóc uchodźcom. Poseł z naszego okręgu wykpiony przez internautów - Zdjęcie główne

Internauci wyśmiali pomysł Jońskiego i Szczerby | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Użytkownicy Twittera nie mieli litości dla posłów Koalicji Obywatelskiej: Michała Szczerby i startującego w ostatnich wyborach z naszego okręgu Dariusza Jońskiego. Parlamentarzyści ruszyli w sukurs koczującym między polską a białoruską granicą uchodźcom, zarzekając się, że ich działania nie mają wymiaru politycznego. Spora część internautów nie potraktowała jednak ich deklaracji poważnie.

Reklama

Z relacji TVN24 wynika, że od tygodnia na pasie niczyim, w Usnarzu Górnym na Podlasiu koczuje grupa około 50 migrantów - w tym także kobiety i dzieci - m.in. z Iraku i Afganistanu. Uchodźcy są wypychani na teren Polski przez białoruskie służby, lecz na chwilę obecną polski rząd nie pozwala na wpuszczenie ich na teren naszego kraju. W jedzenie i wodę zaopatrują ich podlascy pogranicznicy.

- Co do uchodźców, którzy są wykorzystywani przez pana Łukaszenkę, mogę powiedzieć, że musimy chronić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i oczywiście od nas musi zależeć, kogo my wpuszczamy, a kogo nie. Nie może być tak, aby szantaż pana Łukaszenki zmuszał nas do przyjmowania kogokolwiek - mówił wczoraj stanowczo premier Mateusz Morawiecki.

Taki stan rzeczy nie zadowala posłów opozycji - Michała Szczerby i Dariusza Jońskiego. Ten ostatni nie tak dawno wręczał mikrofalówkę i czajnik elektryczny kutnowskim pielęgniarkom, teraz próbował wyciągnąć pomocną dłoń do uchodźców. Wspólnie ze wspomnianym Szczerbą wzięli pod pachy "to, co udało się szybko zebrać", czyli wodę, strawę oraz śpiwór i - wystrojeni jak na dożynki w Dąbrowicach - udali się w dzikie tereny Usnarzu Górnego. 

Parlamentarzyści zaznaczali przy tym, że nie kierują nimi cele polityczne, a jedynie ludzka przyzwoitość. Obaj wzywają polski rząd do zajęcia konkretnego stanowiska w tej sprawie, skontaktowali się także z szefową Polskiej Akcji Humanitarnej, Janiną Ochojską oraz zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich, dr Hanną Machińską. Koniec końcow funkcjonariusze Straży Granicznej nie pozwolili parlamentarzystom na kontakt z uchodźcami.

Działania polityków KO nie umknęły uwadze internautów. Na Twitterze pojawił się szereg komentarzy kpiących z Jońskiego i Szczerby. 

Jak podało wczoraj Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ciągu ostatniej doby Straż Graniczna odnotowała 138 osób, które próbowały nielegalnie dostać się do Polski. 

 

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE