Reklama

W gminie Grabów stawiają na efektywność

Opublikowano:
Autor:

W gminie Grabów stawiają na efektywność - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Zmian ciąg dalszy w gminie Grabów. Wójt Tomasz Pietrzak dokonuje kolejnych roszad na stanowiskach urzędniczych. Po utworzeniu w lutym dwóch stanowisk: doradca wójta ds. oświaty, na którym pracowała Mirosława Kupis - Urbaniak oraz asystentka wójta, na którym zatrudniona była Barbara Wełnicka, wójt chce zlikwidować oba te stanowiska i utworzyć jedno, do spraw pozyskiwania środków zewnętrznych.- Stanowisko doradcze jest zlikwidowane, a asystenckie będzie na dniach. Zamiast tego będzie jedna osoba z konkursu na stanowisko ds. pozyskiwania środków zewnętrznych – mówi wójt Tomasz Pietrzak.Powodem tej decyzji była między innymi wadliwość stanowisk, np. taka, że nie miały pełnomocnictwa przy podpisywaniu dokumentów.- Są to dwa stanowiska wynikające z ustawy o samorządzie powoływane w trybie zarządzenia, czyli bezkonkursowe. Ale taki tryb ma swoje wady np. w zakresie wydawania decyzji i generalnie podpisywania pism. Jeżeli mamy optymalnie korzystać z funduszy od 2016 roku, musi to być osoba powołana w trybie "urzędniczym".

Tomasz Pietrzak zaznacza, że chce postawić na maksymalną efektywność w gminie i jak najlepiej wykorzystać możliwości pozyskiwania funduszy europejskich.

- Utworzenie stanowiska ds. pozyskiwania środków zewnętrznych jest niezbędne by optymalnie wykorzystać start funduszy europejskich od 2016 roku.

Wczoraj w Biultetynie Informacji Publicznej gminy Grabów zamieszczono ogłoszenie o naborze na stanowisko ds. pozyskiwania środków zewnętrznych.

Zakres stanowiska będzie obejmował:

1. Poszukiwanie informacji o wszelkich projektach i programach umożliwiających pozyskiwanie środków zewnętrznych w szczególności z funduszy unijnych na realizację zadań gminy, analiza tych programów i przedkładanie propozycji stosownych działań Wójtowi i innym jednostkom organizacyjnym.
2. Przygotowywanie wniosków aplikacyjnych wraz z załącznikami dla dofinansowania realizacji zadań przy użyciu zewnętrznych środków finansowych, współpraca z instytucjami odpowiedzialnymi za nadzór nad realizacją projektów oraz prowadzenie raportowania, monitoringu i sprawozdawczości zgodnie z zapisami umów o dofinansowanie projektu.
3. Prowadzenie działań o charakterze informacyjnym w zakresie warunków i możliwości pozyskania środków publicznych przez przedsiębiorców, rolników, organizacje pozarządowe oraz innych grup zawodowych i społecznych.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE