Reklama

Reklama

W gminie Łęczyca popłynie gaz

Opublikowano: pon, 22 sty 2018 13:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 19 stycznia w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubieniu miało miejsce spotkanie z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazowej Oddział w Łodzi, Panią Dyrektor Emilią Banaszczyk oraz Panem Piotrem Morawskim kierownikiem Sekcji Rozwoju PSG. Jego tematem były sprawy związane z planowaną budową sieci gazowej o długości ok. 3,5 km na trasie Łęczyca – Lubień do granic z Gminą Parzęczew, do której będą mogli się przyłączyć mieszkańcy miejscowości Lubień i Borki.

Reklama

Po krótkim wprowadzeniu przez Wójta Gminy Łęczyca Pana Jacka Rogozińskiego głos zabrali przedstawiciele PSG, którzy omówili kwestie techniczne i finansowe związane z inwestycją, która dzięki blisko 3-letnim staraniom Pana Wójta (liczne spotkania, negocjacje), będzie mogła zostać nareszcie zrealizowana na terenie gminy.

Prace ruszą jeszcze w 2018 roku, a na tę chwilę przeprowadzane są procedury przetargowe mające na celu wyłonienie projektanta. Budowany odcinek sieci gazowej jest pierwszym etapem związanym z zaopatrzeniem w gaz ziemny gminy Łęczyca, jednak dalsza jego rozbudowa będzie możliwa tylko w przypadku dużego zainteresowania mieszkańców pozostałej części gminy.

W związku z tym na stronie internetowej Urzędu Gminy w Łęczycy można pobrać ankietę, którą po wypełnieniu należy dostarczyć do Urzędu Gminy, bądź zeskanowaną przesłać bezpośrednio na adres e-mailowy ([email protected]) Polskiej Spółki Gazowej w terminie do 31 marca 2018 r.

Ankieta pozwoli ocenić, jak duże jest zainteresowanie kwestią gazu ziemnego na terenie Gminy Łęczyca, i w których rejonach jest ono największe. Umożliwi to przygotowanie przez PSG ewentualnego projektu rozbudowy sieci na tym obszarze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.