Reklama

Reklama

W Grabowie powstanie Centrum Usług Wspólnych?

Opublikowano: czw, 26 lis 2015 14:11
Autor:

W Grabowie powstanie Centrum Usług Wspólnych? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Po reformie oświatowej wójt gminy Grabów Tomasz Pietrzak rozważa wprowadzenie Centrum Usług Wspólnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu gmina moogłaby zapewnić wspólną obsługę, w szczególności administracyjną, finansową i organizacyjną jednostkom obsługiwanym od 1 stycznia 2016 roku.Jak przyznaje wójt, wzoruje się tutaj na państwach zachodnich, gdzie taki model jest już wprowadzany. Państwami, które w szerokim stopniu wykorzystują ten model, są między innymi Wielka Brytania, Holandia, Finlandia, Szwecja, Kanada, Stany Zjednoczone oraz Australia.

Reklama

- Stworzenie wspólnej obsługi pozwala na uzyskanie oszczędności, m.in. w wyniku lepszego wykorzystania posiadanych zasobów, zmniejszenia kosztów operacyjnych i specjalizacji, sprzyja poprawie jakości procesów poprzez standaryzację, umożliwia bardziej elastyczne zarządzanie jednostkami i daje szansę także na wykorzystanie efektu skali, np. w procesie prowadzenia wspólnych zamówień – mówi wójt - CUW to skoncentrowanie w jednym miejscu wszystkich procesów obsługowych: księgowość, kadry, informatyzacja, sprzątanie i zamówienia.

Tomasz Pietrzak zaznacza, że na razie są to wstępne plany. Po dokonaniu analizy zatrudnienia wójt podejmie ostateczną decyzję o utworzeniu Centrum Usług Wspólnych, choć jak przyznaje, decyzja ta mogłaby ułatwić w znacznym stopniu administrację.

- Nawet zakup papieru toaletowego dla kilku jednostek powoduje, że można wynegocjować lepszą cenę. Już nie wspomnę o mediach, środkach czystości i tak dalej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.