Reklama

W "Łęczycance" rozmawiali o bezpieczeństwie

Opublikowano:
Autor:

W "Łęczycance" rozmawiali o bezpieczeństwie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś o godzinie 10 w sali konferencyjnej Spółdzielni Mieszkaniowej „Łęczycanka” odbyło się spotkanie funkcjonariuszy z prezesem, członkami rady nadzorczej oraz pracownikami spółdzielni. Wszyscy wspólnie rozmawiali o bezpieczeństwie i konieczności jego zwiększenia.W spotkaniu, policję reprezentował naczelnik Wydziału Prewencji kom. Arkadiusz Pęczek wraz z podkom. Agnieszką Ciniewicz. Naczelnik na wstępie powiedział, że spotkanie będzie dwutorowe, przekazując informację o tym, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji planuje przywrócić tzw. „mapę zagrożeń”. W tym celu od początku tego roku odbywają się konsultacje z samorządami i społecznością lokalną.Przedstawiono również garść statystyk, które miały przybliżyć spółdzielcom efekty pracy łęczyckiej policji. I tak od nowego roku w miesiącach lutym i styczniu , gdzie miało miejsce 29 przestępstw o charakterze kryminalnym.

Ponadto, policjanci odnotowali, że największe „natężenie” zdarzeń występuje w godzinach 14-22 oraz w piątki i soboty po godzinie 22:00. Na podstawie zdarzeń policjanci wyszczególnili 3 rejony w naszym mieście, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń. Jak się okazało, dwa z nich to rejony spółdzielni.

Uwagę również zwraca fakt, że w trzech rejonach doszło do 17 wydarzeń kryminalnych, gdzie w 4 gminach, w tym samym okresie doszło do 14.

Spółdzielcy pytali głównie o piesze patrole, a także większy wklad dzielnicowych. Poruszony został również temat ul. ZWM, gdzie zwrócno uwagę, że często dochodzi tam do różnego rodzaju zdarzeń.

Ze strony zarządu i rady nadzorczej złożono także pismo, gdzie spółdzielnia wspólnie w porozumieniu z miastem, w najbliższym czasie planuje zainstalować monitoring.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE