Reklama

W miejskich spółkach poleciały głowy. Kogo i dlaczego odwołano?

Opublikowano:
Autor:

W miejskich spółkach poleciały głowy. Kogo i dlaczego odwołano? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Zmiany, zmiany, zmiany. Miejskie spółki w Łęczycy doczekały się kilku odwołań w swoich radach nadzorczych. Kto pożegnał się ze swoim stołkiem? Czemu doszło do odwołań? O szczegółach opowiada nam Monika Kilar-Błaszczyk wykonująca zadania i kompetencje burmistrza.

Odwołania dotyczą dwóch spółek - Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. W PGKiM podziękowano trzem z pięciu osób zasiadających w radzie nadzorczej. To Jarosław Habura, Grzegorz Jegiera i Andrzej Żeligowski. Natomiast w przypadku PEC odwołani zostali Janina Moruzgała, Halina Kowalska i Luiza Todynek, czyli trzy osoby z czterech zasiadających w radzie nadzorczej członków. Odwołania komentuje Monika Kilar-Błaszczyk, wykonująca zadania i kompetencje burmistrza.

- Jednym z powodów podjęcia przeze mnie decyzji o zmianie składu rad nadzorczych w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Łęczycy było niedostosowanie przez obie rady sposobu zatrudniania prezesów do obowiązujących przepisów, w myśl których dotychczasowe umowy o pracę powinny być w czerwcu br. zmienione na kontrakty menedżerskie. Wynika to z Ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami z dn. 10 czerwca 2016 r - mówi Monika Kilar-Błaszczyk.

Dodaje także, że kolejnym powodem dla którego podjęła taką decyzję jest utrata zaufania do rad nadzorczych.

- Proszę pamiętać, że zgodnie z ustawą, niepodjęcie przeze mnie działań mających na celu ukształtowanie i stosowanie w spółce zasad wynagradzania członków organu nadzorczego, narażało mnie na odpowiedzialność karną - kończy M. Kilar-Błaszczyk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE