Reklama

W parafii OO. Bernardynów już w tę niedzielę prymicja o. Kasjana Sadowskiego

Opublikowano:
Autor:

W parafii OO. Bernardynów już w tę niedzielę prymicja o. Kasjana Sadowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W najbliższą niedzielę (25 czerwca) w parafii OO. Bernardynów będzie miała miejsce piękna uroczystość jaką jest prymicja, czyli pierwsza msza święta odprawiona przez nowo wyświęconego kapłana.Tym kapłanem jest o. Kasjan Sadowski, który w miniony weekend przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Kazimierza Górnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Oprócz niego, tego dnia zakon powiększył swoją wspólnotę o 3 nowych kapłanów.Ojciec proboszcz Leszek Walkiewicz opowiada o wielkim święcie w parafii, dodając, że przywilejem ojca prymicjanta jest udzielenie odpustu.

- Jest to msza święta prymicyjna w swojej parafii, czyli msza, którą kapłan odprawia po raz pierwszy w swojej rodzinnej miejscowości, w swoim kościele parafialnym. Jest to również jego podziękowanie za dary kapłaństwa, a my się cieszymy, że mamy kapłana z naszej parafii. Jest to podwójna radość, bo jest w naszym zakonie – mówi o. Leszek - Na koniec mszy świętej udzielane jest błogosławieństwo powiązane z odpustem zupełnym. Jest to przywilej ojca prymicjanta.

Msza święta prymicyjna odprawiona zostanie w niedzielę o godzinie 12:45 w kościele ojców Bernardynów. O godzinie 12:00 ulicami miasta przejdzie procesja z domu rodzinnego kapłana. Ojciec Walkiewicz ponownie podkreśla wagę uroczystości. 

- Jest to wielka radość. Mamy wprawdzie kilku zakonników, a o. Kasjan jest trzecim kapłanem pochodzącym z Łęczycy. Z naszej parafii jest drugi, bo jest jeszcze ojciec Grabarczyk, który obecnie jest w Argentynie. Mamy więc trochę tych powołań zważywszy na to, że Łęczyca nie jest dużym miastem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE