Reklama

W przyszłym tygodniu zostaną wznowione prace na ulicy Poznańskiej

Opublikowano:
Autor:

W przyszłym tygodniu zostaną wznowione prace na ulicy Poznańskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 10 sierpnia br. przez Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków została wydana decyzja pozwalająca na kontynuację prac budowlanych na ulicy Poznańskiej. Archeologiczne prace badawcze poprzedzające inwestycję zakończyły się w połowie lipca. Od tego momentu (tj. 17.07 br.) wykonawca – firma Strabag – oczekiwał na decyzję skierniewickiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków pozwalającą na kontynuacje robót. Zgodnie z informacją uzyskaną od wykonawcy właściwe prace budowlane mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu.

Realizowane za kwotę 1 178 961,03 zł zadanie polega na kompleksowej przebudowie ulicy Poznańskiej na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Kilińskiego oraz na terenie parkingu i jezdni przy stacji paliw. Inwestycja obejmuje przebudowę nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów oraz zatok postojowych. Przebudowana zostanie również sieć wodociągowa wraz z przyłączami oraz zbudowana kanalizacja deszczowa wraz z przykanalikami, wpustami ulicznymi i odwodnieniem liniowym.

Planowany termin zakończenia prac to 30 listopada br.

Koszt przeprowadzenia ratowniczych badań wykopaliskowych, zapewnienia nadzoru archeologicznego, a w przypadku natrafienia podczas prac ziemnych na obszarze objętym inwestycją na nieruchome obiekty archeologiczne, zabytkowe nawarstwienia kulturowe lub relikty zabudowy ponosi wykonawca zadania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE