Reklama

W tym roku bez Nocnika?

Opublikowano:
Autor:

W tym roku bez Nocnika? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że flagowa impreza organizowana przez łęczycki oddział PTTK, czyli Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej NOCNIK, w tym roku nie odbędzie się.Przegląd piosenki, na którym już od 10 lat bawiło się mnóstwo łęczycan, skupiał wokół siebie także turystów, ponieważ to przede wszystkim do nich ta impreza była kierowana. Artyści z całej Polski przyjeżdżali na to wydarzenie, aby przy dźwiękach turystycznej muzyki, zebrani mogli poczuć ten niepowtarzalny klimat.Niestety, w tym roku impreza nie zostanie zorganizowana, ponieważ zarządowi PTTK nie udało się zdobyć niezbędnych środków do jej organizacji

- Z przykrością muszę stwierdzić, że nie udało nam się zdobyć wystarczającej ilości pieniędzy na organizację tegorocznego Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej Nocnik – mówi Paweł Czarnecki prezes łęczyckiego PTTK – W listopadzie mieliśmy już napisany program i poczęliśmy starania o pozyskanie funduszy. Pisaliśmy do Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Kultury czy Ministerstwa Sportu i Turystyki, niestety, nie udało się.

Jak sam mówi, oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” nie jest działalnością gospodarczą, lecz polega na samoorganizacji, dlatego są tak uzależnieni od współfinansowań.

- Wyliczyliśmy, że na organizację tegorocznego Nocnika potrzebujemy około 50 tys. zł. Postawiliśmy sobie za cel zebrania minimum 75% tej kwoty, aby można było już coś zorganizować.

Prezes PTTK zdementował również plotki, które mówiły o tym, jakoby impreza miała zostać przeniesiona do Uniejowa.

- Powtarzałem to wielokrotnie. Nigdy nie było takiego tematu i nigdy nie chcieliśmy przenosić nigdzie tej szlagierowej imprezy – zakończył. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE