Reklama

Wakacyjne warsztaty fotograficzne w Bibliotece dla Dzieci w Łęczycy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 23 sie 2017 12:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W dniach 8,10, 17 i 22 sierpnia 2017 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbyły się warsztaty fotograficzne, w których uczestniczyły dzieci i młodzież od 9 do 18 r.ż. Warsztaty te poprowadził Pan Przemysław Marynowski – łęczycki artysta fotograf, autor wielu zdjęć zamieszczanych w wydawnictwach regionalnych.Pierwsze warsztaty obejmowały część teoretyczną. Na samym wstępie prowadzący wyjaśnił uczestnikom czym jest fotografia. Następnie zapoznał z historią fotografii  oraz zaprezentował aparaty fotograficzne używane dawniej i dziś. Przybliżył również uczestnikom rodzaje aparatów fotograficznych analogowych, opowiedział o tym jak wygląda proces obróbki fotografii analogowej. 

Uczestnicy mieli możliwość obejrzeć literaturę fachową dotyczącą fotografii. Podczas kolejnych warsztatów prowadzący omówił: sposób zapisu obrazu na matrycy oraz na różnych rodzajach kart pamięci, różnorodne dziedziny fotografii, wyjaśnił również jak prawidłowo należy obsługiwać się aparatem fotograficznym. Uczestnicy dowiedzieli się jakie są rodzaje obiektywów fotograficznych ,do jakich celów są wykorzystywane i do czego służy statyw, poznali także darmowy program do obróbki zdjęć. W części praktycznej dzieci i młodzież pod kierunkiem Pana Przemysława Marynowskiego uczyły się wykonywać zdjęcia portretowe a w plenerze zdjęcia budynków,  przyrody i innych ciekawych obiektów. Podczas ostatnich warsztatów uczestnicy wykorzystując różne możliwości wcześniej poznanego programu samodzielnie wykonywali obróbkę własnych zdjęć.  

Celem warsztatów było rozwijanie zainteresowań fotografią, rozbudzanie wyobraźni i wrażliwości poprzez własną aktywność twórczą, dostrzeganie piękna otaczającego świata jak również nabycie chęci uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Podróże po regałach” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo Dla Książki 2017”. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE