Reklama

Walne zebranie LGD „Ziemia Łęczycka” – nowy zarząd, rada i niespodziewany gość

Opublikowano:
Autor:

Walne zebranie LGD „Ziemia Łęczycka” – nowy zarząd, rada i niespodziewany gość - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Lokalna Grupa Działania „Ziemia Łęczycka” ma szanse na swoisty renesans, a to w głównej mierze za sprawą środków, jakie grupa otrzyma. Pod koniec grudnia ubiegłego roku prezes LGD Mirosław Ryśkiewicz podpisał umowę finansującą strategię rozwoju lokalnego. Wczoraj natomiast odbyło się walne zebranie „Ziemi Łęczyckiej”, które było o tyle istotne, że powołano między innymi nowy zarząd i radę. W zebraniu chciał wziąć również czynny udział burmistrz Krzysztof Lipiński, jednak po dłuższej dyskusji nie doszło do tego. 

Przede wszystkim na zebraniu ustalono składki.  W zakresie płatności rocznych przez samorządy  nic nie uległo zmianie: gmina Daszyna - 5 000 zł, gmina Łęczyca i gmina Grabów po 10 000 zł i miasto Łęczyca 15 000 zł. Wobec osób fizycznych składka została obniżona do 1 zł. 

Po głosowaniu zarząd LGD prezentuje się następująco: Mirosław Ryśkiewicz – prezes, Monika Kilar-Błaszczyk, Jacek Rogoziński, Tomasz Pietrzak, Zbigniew Wojtera.

Pozostając przy temacie zarządu, właśnie w tym miejscu wystąpił konflikt, ponieważ Krzysztof Lipiński, podczas zebrania, miał twierdzić, że ma prawo być członkiem z ramienia publicznego, czyli jako burmistrz. Z tym część uczestników spotkania miała się nie zgadzać, ponieważ wyznaczoną do wykonywania zadań i kompetencji burmistrza jest Monika Kilar-Błaszczyk, co doprowadziło do długiej dyskusji. Jej konsekwencją było opuszczenie przez Krzysztofa Lipińskiego obrad. 

Na zebraniu wybrano także radę LGD składającą się z 10 członków. Są to: Monika Twardowska, Anna Straszewska, Violetta Wieczorkowska, Ewa Frontczak, Beata Malarska, Barbara Wełnicka, Martyna Wysocka, Ewa Olczak, Krzysztof Ogórek, Grzegorz Zduńczyk. Za członkostwo żadna z tych osób nie pobiera wynagrodzenia. 

Najprawdopodobniej już w kwietniu LGD „Ziemia Łęczycka” ogłosi pierwsze konkursy, których beneficjentem może być każdy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE