Reklama

Reklama

Wandale psują plac zabaw? „Tylko czekać, jak tu będzie jakieś nieszczęście”

Opublikowano: śr, 13 lip 2016 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Niecały miesiąc temu place zabaw na ulicy Marii Konopnickiej 8-8a i Bitwy nad Bzurą 39 cieszyły się zmodernizowanymi zabawkami i urządzeniami, które sprawiły nieopisaną frajdę dzieciom. Gdy tylko dopisuje pogoda obiekty zapełnione są najmłodszymi mieszkańcami Łęczycy, które z radością korzystają z atrakcji.Okazuje się jednak, że nowe zabawki nie zawsze są wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem. O sprawie poinformował nas Czytelnik, który zwrócił uwagę na fakt, że jedna z zabawek znajdujących się na placu Bitwy nad Bzurą jest sukcesywnie niszczona.Chodzi o huśtawkę, która ma służyć najmłodszym, a z której korzystają również starsi. W wyniku tego, na linie podtrzymującej siodełko, zawiązywane są supły mające na celu podniesienie poziomu siodełka tak, aby wyższe osoby również mogły z niego skorzystać.- Na wieczór takie supły są zawiązywane, natomiast rano, gdy się przyjdzie z dziećmi, trzeba je ja nowo rozwiązywać, bo przecież małe dziecko z tego nie skorzysta. Pozostaje pytanie: jak długo taka lina wytrzyma? – pyta retorycznie Czytelnik.

Reklama

Mieszkanka, która przyszła na plac z wnuczką, potwierdza, że osoby korzystające ze sprzętów, nie szanują ich. 

- Rzeczywiście, przychodzi tutaj młodzież wieczorami, zawiązują supły i zjeżdżają na tym we dwie, trzy osoby. Przecież to jest przeznaczone dla małych dzieci, to jak długo taka lina wytrzyma ciężar ponad 100 kilogramów. Tylko czekać, jak tu będzie jakieś nieszczęście. 

Problem regularnie zawiązywanych supłów nie jest jedynym problemem, z jakim borykają się rodzice przychodzący z dziećmi na plac i mieszkańcy pobliskich bloków. Młodzież przychodząca wieczorami nie tylko niszczy sprzęt, ale zakłóca również porządek.

- Rano leży tu często mnóstwo pustych butelek po alkoholu, a same wieczory też do spokojnych nie należą. Rozumiem, że młodzi ludzie też muszą gdzieś spędzać wolny czas, ale to już przechodzi ludzkie pojęcie. Człowiek czasem boi się odezwać, bo nie wiadomo jak tacy zareagują – mówi mieszkanka.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy podkom. Agnieszka Ciniewicz poinformowała nas, że przeciągu prawie dwóch tygodni policjanci odnotowali zaledwie jedno zgłoszenie o zakłócanym porządku w tym rejonie.

- W okresie od 1 do 12 lipca 2016 roku odnotowaliśmy jedno zgłoszenie. 8 lipca 2016 roku około godziny 22.50 odberaliśmy zgłoszenie o głośno zachowującej się młodzieży w rejone Bitwy nad Bzurą 39. Policjanci skierowanina miejsce interwencji nie potwierdzili zgłoszenia, nie ujawniając nierawidłowości.

Przy okazji policja apeluje również do mieszkańców, aby Ci, w przypadku zauważenia niepokojących zdarzeń, nie wahali się wzywać funkcjonariuszy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.