Zwiedziliśmy Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, Parlament Rzeczypospolitej oraz złożyliśmy wizytę na Cmentarzu Powązkowskim. W tym miejscu, szczególnie pogrążyliśmy się w zadumie nad grobami bohaterów Szarych Szeregów, którzy w tak młodym wieku poświęcili swoje życie dla ojczyzny i wolności, o czym czytać możemy w książce „Kamienie na szaniec”.
Uczniowie uczęszczający na Klub Europejski oraz zajęcia dodatkowe z języka niemieckiego, będą nadal współpracować z dorosłymi, próbując uczynić więcej dobra wokół nas poprzez akcje charytatywne. Będą również rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania, ucząc się wspólnie języka obcego. W taki sposób rozpoczynamy przygotowania do Dnia Tolerancji, który odbędzie się 16 listopada.
Tolerancja, wyrozumiałość, gotowość do pomocy i współpracy to cechy bardzo szlachetne, szczególnie jeśli dotyczą dwóch biegunowo różnych pokoleń – młodzieży i osób starszych. Połączenie we wspólnych celach gimnazjalistów z przedstawicielami uniwersytetu wieku tzw. trzeciego to prawdziwa lekcja tolerancji. I to dla obydwu stron.