Reklama

We wtorek posiedzenie komisji stałych. Wróci temat stażowego

Opublikowano:
Autor:

We wtorek posiedzenie komisji stałych. Wróci temat stażowego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Mamy nowy rok, a miasto Łęczyca nadal jest w fazie omawiania projektu budżetu i tym właśnie zajmą się radni na wtorkowym (10 stycznia, godz. 16:15) posiedzeniu komisji stałych pod przewodnictwem komisji gospodarki i mienia. Jednym z poruszanych wątków będzie temat wyłączenia, włączenia, bądź częściowego włączenia dodatku stażowego. Więcej w tej sprawie pisaliśmy TUTAJ, gdzie zarówno skarbnik Grażyna Życzkowska, jak i p.o. burmistrza Andrzej Rokicki zaprzeczali tym informacjom.Prawda okazała się mniej urokliwa, o czym radni przekonali się podczas grudniowego posiedzenia komisji stałych (28 grudnia), kiedy to dyrektorzy jednostek podległych urzędowi miasta mieli potwierdzić, że bazują na rozpiskach uwzględniających pensje minimalne z poprzedniego roku. 

Przypomnijmy, że dnia 13 września 2016 roku prezes Rady Ministrów Beata Szydło wydała rozporządzenie, które ustalało nową pensję minimalną w wysokości 2000 zł, a które miało obowiązywać od 1 stycznia tego roku. 

Poprzez rozporządzenie, pracownicy jednostek podległych urzędowi miasta otrzymujący minimalne wynagrodzenie, mieliby otrzymać podwyżkę w wysokości 150 zł (poprzednie minimalne wynosi 1850 zł).

Magistrat z kolei miał zostać przy pensjach minimalnych z 2016 roku, a różnicę pokryć właśnie dodatkiem stażowym.

Całość tworzy pewien problem, ponieważ w maju ubiegłego roku uchwałą rady miejskiej podjęto uchwałę o wyłączeniu dodatku stażowego z wynagrodzenia zasadniczego. 

W ten sposób, dzięki wyłączeniu dodatku i podniesieniu pensji minimalnej, może dojść do sytuacji, że osoby sprzątające mogą mieć wyższe wynagrodzenie niż np. instruktorzy tańca, czy pracownicy merytoryczni w muzeum. To z kolei powoduje kłopot dla dyrektorów poszczególnych jednostek.

We wtorek radni będą rozmawiali o tej sytuacji. Przewodnicząca komisji oświaty Marta Arkuszewska podkreśla, aby nie mylono pensji minimalnej z podwyżką. 

- Przede wszystkim nie możemy mylić pensji minimalnej ani wyłączenia dodatku stażowego z podwyżką.

Przewodniczący rady miasta Paweł Kulesza z kolei mówi o tym, że nie po to podejmowano uchwałę o wyłączeniu dodatku, aby go ponownie włączać.

- Nie możemy wrócić do tego, co było, bo nie po to podejmowana była ta uchwała. Na pewno będziemy bazowali o szczegółowe wyliczenia przy podjęciu decyzji, która zresztą musi być oparta o stan budżetu – powiedział przewodniczący. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE