Reklama

Wiceminister Rozwoju odwiedził Łęczycę [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Wiceminister Rozwoju odwiedził Łęczycę [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 7 sierpnia br. do Łęczycy na zaproszenie Pani Moniki Kilar-Błaszczyk - Wykonującej zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca przyjechał Pan Jerzy Kwieciński - sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, pełnomocnik premiera do spraw funduszy europejskich i rozwoju regionalnego.W trakcie spotkania, w którym uczestniczył Senator RP - Pan Przemysław Błaszczyk, omawiano potrzeby Łęczycy w zakresie inwestycji, koniecznych do realizacji, aby poprawić warunki życia mieszkańców, ożywić Miasto pod względem gospodarczym i społecznym. Jednym z tematów były planowana koncepcja szeroko pojętej rozbudowy Zamku Królewskiego, wartości historyczne Łęczycy.

Pan Jerzy Kwieciński szczegółowo wypytywał o problemy Łęczycan. Z dużym zainteresowaniem zwiedzał łęczyckie zabytki - kazimierzowski Zamek, były zakład karny i Archikolegiatę w Tumie. Zwrócił wyjątkową uwagę na postać, kojarzoną wyłącznie z Łęczycą, którą jest diabeł Boruta. Poruszył kwestię marki turystycznej opartej na walorach dziedzictwa kulturowego oraz tożsamości regionalnej Łęczycy, podkreślał unikalność walorów historycznych regionu.

Wiceminister pojechał również na łęczycką Podstrefę ŁSSE, zapoznając się z funkcjonującymi firmami, a także możliwościami dalszego rozwoju tego obszaru. Ponadto w trakcie spotkania omawiana była kwestia zagospodarowania terenów zalewów miejskich.

- Jestem bardzo zadowolona z wizyty pana wiceministra Kwiecińskiego, który wykazał duże zainteresowanie problemami Łęczycy i łęczycan. Podkreślał wielokrotnie walory historyczne i turystyczne naszego miasta, które niestety, nie są odpowiednio wyeksponowane i wykorzystane. Zależało mi na tym, by w trakcie spotkania przedstawić najważniejsze potrzeby mieszkańców Łęczycy i jednocześnie pokazać najpiękniejsze miejsca, w które warto i należy inwestować - powiedziała Monika Kilar-Błaszczyk - Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE