Reklama

[WIDEO] Co każdy o paragonie wiedzieć powinien? Lekcja ekonomii w wydaniu młodych przedsiębiorczych

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] Co każdy o paragonie wiedzieć powinien? Lekcja ekonomii w wydaniu młodych przedsiębiorczych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Grupa EB Group z Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej przeprowadziła w swojej szkole lekcję o paragonach fiskalnych i pojęciach, które wiążą się bezpośrednio z tym tematem.Centrum Edukacji Obywatelskiej właśnie pogratulowało podjętej inicjatywy i wyraziło zadowolenie z ogromnego zaangażowania uczestników programu Młodzi Przedsiębiorczy.

Najpierw w lekcji na temat wiedzy związanej z paragonami wzięli udział rodzice uczniów należących do Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości, potem kilka grup uczniowskich. Swoje działania młodzi ekonomiści z SKP udokumentowali w formie filmiku, który przesłali do CEO, a następnie opublikowali na YouTube. Zajęcia zostały przeprowadzone za pomocą zasad Oceniania Kształtującego.

– Po przedstawieniu celu lekcji oraz kryteriów sukcesu przeszliśmy do ich realizacji. Zaczęliśmy od dyskusji „Czy warto brać paragon?” – tłumaczy Lidia Majda, przewodnicząca Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości.

Późnej przyszedł czas na naukę poprawnego czytania paragonów oraz identyfikowania tzw. pseudoparagonów.

– Chcieliśmy, aby nasi odbiorcy poznali podstawowe pojęcia, jakimi są: cena netto, cena brutto, PIT, CIT, VAT, akcyza – wyjaśnia Majda.

Podczas zajęć nie zabrakło pracy w grupach i… krzyżówki, której hasłem był wyraz „paragon”. Młodzi ekonomiści poinformowali swoich uczniów również o tym, jak postępować w sytuacji nieotrzymania owego potwierdzenia zakupu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE