Reklama

[WIDEO] W Krakowie wręczono Nagrody im. Benedykta Polaka

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] W Krakowie wręczono Nagrody im. Benedykta Polaka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W dniu 10 października w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenie Nagród im. Benedykta Polaka. W skład Kapituły wchodzą m.in. przedstawiciele z Powiatu Łęczyckiego i Miasta Łęczycy. Pierwsze Nagrody były wręczane w Archikolegiacie w Tumie pod Łęczycą, w zeszłym roku Gala wręczenia Nagród odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, a w tym roku wydarzenie miało miejsce w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Udział w uroczystościach wzięli przedstawiciele kancelarii Prezydenta RP – Pana Andrzeja Dudy, Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotra Glińskiego, wyróżnieni profesorowie z Polski i z zagranicy, zaproszeni dyplomaci oraz członkowie Kapituły Nagrody pod przewodnictwem prof. dra hab. Mariusza Ziółkowskiego, w tym m.in. starosta Janusz Mielczarek i Jacek Ziółkowski - pełniący funkcję Sekretarza Kapituły. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne tegoroczna Gala odbyła się w bardzo ograniczonym zakresie.

Kapituła Nagrody im. Benedykta Polaka, zdecydowała się wyjątkowo w roku 2020 przyznać nagrodę trzem, a nie jak dotychczas dwóm osobom. Nagrodzonymi w tegorocznej edycji zostali: ksiądz profesor Wojciech Bęben za prowadzone przez 27 lat badania nad zwyczajami Aborygenów, łotewski profesor Eriks Jekabsons - wskazujący na wspólną historię naszych narodów i pochodzący z Włoch profesor Gaetano Platania, który zgłębiał relacje polsko - włoskie i XVII-wieczną historię Polski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE