Reklama

Reklama

"Widoczność w ruchu drogowym"

Opublikowano: wt, 23 gru 2014 10:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społecznej Wypadki na drogach - pod hasłem „Widoczność w ruchu drogowym”. Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy insp. Paweł Karolak obok grona pedagogicznego stanął na czele Marszu Milczenia w Środku Polski.Inicjatywa została podjęta 18 grudnia 2014 roku na terenie Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Piątku i trwała dwa dni. Pierwszego dnia policjanci wzięli udział w spotkaniu z rodzicami podczas którego przeprowadzono prelekcję na temat niebezpiecznych zachowań na drogach, zaprezentowano film a także rozdano odblaski „ Stop wariatom drogowym” oraz naklejeki „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

Reklama

Tego popołudnia odbył się również pokaz w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. 19 grudnia rozpoczął się Mszą Św. w intencji ofiar wypadków drogowych. Następnie cała społeczność szkoły podstawowej do której przyłączyli się miejscowi przedszkolacy, gimnazjaliści oraz uczniowie techników przeszli do geometrycznego środka Polski. Na czele Marszu Milczenia obok przedstawicieli szkoły stanął Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy insp. Paweł Karolak wraz z łęczyckimi funkcjonariuszami. Na miejscu w geometrycznym środku Polski odbył się Happening w ramach, którego Komendant łęczyckiej Policji oraz Wójt Gminy Piątek zabrali głos nawołując do bezpiecznych zachowań na drodze.

Kolejnym punktem inicjatywy było przeprowadzanie kontroli drogowych wraz z gronem pedagogicznym oraz uczennicami podstawówki. Kierowcy zatrzymywani do kontroli dostawali jabłko lub kiedy popełnili wykroczenie cytrynę oraz własnoręcznie przygotowane przez dzieci kartki świąteczne z życzeniami. Podczas działań na drodze skontrolowano 11 kierujących spośród których trzech otrzymało cytrynę. Nie kryli oni zadowolenia z takiego obrotu sprawy przyrzekając tym samym poprawę. Następnie w szkole kontynuowano spotkanie w trakcie, którego odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów nt.” Z odblaskiem bezpieczniej”. Po występie mieliśmy zaszczyt wręczyć dyplomy i nagrody uczniom, którzy wygrali w konkursach towarzyszących inicjatywie. Był to między innymi konkurs muzyczny, literacki, malarski, fotograficzny oraz wzbudzający wiele pozytywnych emocji pokaz uczniowski „ Moda z odblaskiem”. Od godziny 11.00 trwała debata, której zadaniem było wypracowanie apelu do społeczeństwa „Bądź widoczny na drodze”. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.