W godzinach rannych niestrudzeni wolontariusze z gimnazjum wyruszyli wraz z panem Markiem Koniuszennym do odległych miejscowości naszej gminy m.in. Dzierżaw, Grodziska, Chwalborzyc i Piask, aby tam przeprowadzić zbiórkę pieniędzy. Dojazd do tych miejscowości zorganizowany został przez Wójta Gminy Świnice Warckie. Rano członkowie sztabu WOŚP wyposażyli uczniów Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Świnicach Warckich w puszki i identyfikatory aby najmłodsi wolontariusze pod opieką nauczycieli, mogli rozpocząć zbiórkę pieniędzy na terenie Świnic Warckich. Jak co roku wolontariusze ze SOSW w Stemplewie przeprowadzali zbiórkę pieniędzy na terenie miejscowości Wielenin i Stemplew. Sztab zliczający pieniądze tradycyjnie znajdował się w sali GOK. Wolontariusze za swoją ciężką pracę otrzymali pamiątkowe czapki z serduszkiem WOŚP oraz karty startowe ufundowane przez operatora sieci komórkowej PLAY. Mogli też rozgrzać się przy gorącej zupie, którą ufundowało Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” przy wydatnej pomocy pracowników SOSW w Stemplewie.
Nasz popołudniowy finał rozpoczęła parada orkiestry dętej OSP ze Stemplewa, pod dyrygenturą kapelmistrza Grzegorza Stasiaka. Orkiestra zaprezentowała się w mini recitalu utworów muzycznych. Imprezę uświetnił swym występem zespół wokalny z gimnazjum „Mała Pozytywka”, pod opieką pani Izabeli Ożadowicz, zaprezentował popularne utwory muzyczne nie tylko w formie śpiewanej, ale i tanecznej. W tegorocznym finale mogliśmy wysłuchać mini koncertu w wykonaniu scholi Effata z Chwalborzyc pod kierunkiem pani Marty Przybylskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sprzedaż biletów, które brały udział w losowaniu. Nagrodą główną był rower. Licznie zebrani mieszkańcy naszej gminy mogli rozgrzać się i posilić zupą przygotowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Świnickiej oraz Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca. O 18.00 rozpoczęła się oczekiwana licytacja przedmiotów zebranych od ofiarodawców oraz przedmiotów przysłanych przez fundacje WOŚP z Warszawy (pięć koszulek, dwa kalendarzyki, dwa kalendarze ścienne, szelki, zegar ścienny) i wiele innych rzeczy. Ceny licytowanych przedmiotów osiągnęły dość wysokie kwoty. Najwyższą sumę uzyskaliśmy za koszulkę WOŚP – 90 złotych, kalendarze ścienne za 40 i 30 złotych, rzeźbę „Mleczarka” naszego regionalnego rzeźbiarza – 60 zł, drugą koszulkę WOŚP – 85 zł; zegar ścienny – 60 zł. To tylko niektóre przykładowe kwoty. Udało nam się jeszcze wylicytować wiele innych przedmiotów po bardzo atrakcyjnych cenach. Łączna kwota z licytacji to około tysiąc siedemset złotych. Następnie odbyło się wyczekiwane losowanie roweru. Około godziny 20.00 rozbłysło światełko do nieba sponsorowane przez Pana Ryszarda Andrysiaka, właściciela firmy „ELTRANS” z Chorzowa.
Na dzień dzisiejszy trudno nam jest jeszcze określić kwotę zebranych datków, ale kwota ta waha się w granicach siedmiu tysięcy złotych. Porównując z latami poprzednimi zauważamy tendencje zwyżkową. Jest nam niezmiernie miło, że możemy się pochwalić kolejnym rekordem, który jest dla nas ogromnym sukcesem. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam corocznie ten sukces osiągnąć, wszystkim mieszkańcom naszej gminy za wyrozumiałość i poparcie. Ogromne podziękowania składamy wszystkim osobom i instytucjom włączającym się nawet w niewielkim stopniu w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.