Reklama

Więźniowie zagrali dla WOŚP

Opublikowano:
Autor:

Więźniowie zagrali dla WOŚP - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka w 2015 roku zagrał tym razem dla osób najmłodszych i najstarszych w naszym społeczeństwie. Motto przewodnie ogólnopolskiej imprezy i zarazem zbiórki środków dla potrzebujących pomocy to: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.Od wielu już lat prowadzona na terenie łęczyckiego grodu licytacja wyrobów rękodzieła artystycznego wykonanych przez osadzonych, a także także kolejny już udział piłkarskiej drużyny funkcjonariuszy, tym razem w halowym turnieju pod nazwą: „O Puchar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” to główne inicjatywy funkcjonariuszy oraz osadzonych z Zakładu Karnego w Garbalinie w trakcie XXIII  Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka na terenie Łęczycy.

Osadzeni i funkcjonariusze Zakładu Karnego w Garbalinie włączyli się aktywnie w XXIII już finał „Orkiestry”. W niedzielne przedpołudnie, wychowawcy wraz z osadzonymi zaprezentowali przed łęczyckim ratuszem specjalnie na ten dzień zgromadzone wyroby rękodzieła artystycznego, które przeznaczone zostały na szczytną licytację. Ponadto  w tym samym dniu, nie zbrakło także emocji sportowych. Rekordowa ilość drużyn, bo aż osiem,  wzięła udział tym razem w halowym turnieju piłki nożnej „O Puchar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Turniej rozegrany został w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy.

W tym roku sukces na polu rywalizacji sportowej odniosła debiutująca w tych rozgrywkach drużyna piłkarska z Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej, natomiast drugie miejsce zajęła drużyna złożona z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Trzecie miejsce przypadło druhom „Strażakom” z łęczyckiej powiatowej PSP. Niestety w tym roku, pomimo czteroletniej z rzędu dominacji w tej formule rozgrywek, drużyna funkcjonariuszy z jednostki w Garbalinie, musiała zadowolić się dopiero czwartym miejscem w turnieju.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE