Reklama

Wizyta doradcy zawodowego PUP w Łęczycy

Opublikowano:
Autor:

Wizyta doradcy zawodowego PUP w Łęczycy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W ZSP Nr 1 w Łęczycy odbyło się spotkanie uczniów klasy IV TS z panią Anną Usińską – doradcą zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy w Łęczycy. Podczas spotkania uczniowie usłyszeli kilka porad z zakresu planowania swojej kariery zawodowej po ukończeniu szkoły średniej kształcącej w zawodzie technik spedytor.

Młodzież dowiedziała się, jak można zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy, z jakiego rodzaju świadczeń może skorzystać, jaką funkcję pełni doradca zawodowy i jak może on pomóc w poszukiwaniu pierwszej pracy. Pani Anna Usińska omówiła też procedury dotyczące odbywaniu stażów zawodowych, korzystania z bonów stażowych, uzyskiwania dofinansowania do szkoleń z zakresu zmiany lub rozwoju kwalifikacji zawodowych.

Przedstawione zostały również zasady poprawnie redagowanych dokumentów aplikacyjnych. Pani Anna Usińska podała też nazwy firm znajdujących się na terenie Powiatu Łęczyckiego, w których uczniowie mogą ubiegać się o pracę w wyuczonym przez siebie zawodzie technika spedytora. Młodzież dowiedziała się również, które z w/w firm stawiają na rozwój pracownika.

Wizyta pani Anny Usińskiej okazała się bardzo owocna i pomocna szczególnie dla tych uczniów, którzy w najbliższym czasie planują budowanie swojej ścieżki zawodowej. Uczniowie klasy IV TS wraz z wychowawcą p. U. Kasierską, składają serdeczne podziękowania za przeprowadzenie powyższego spotkania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE