Reklama

Reklama

Wojsko, straż i terroryści – ćwiczenia „MEDYK 2017” w Daszynie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 12 gru 2017 11:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 9 grudnia 2017 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Daszynie odbyły się ćwiczenia o charakterze warsztatów medycznych z udziałem jednostek Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych włączonych do KSRG z terenu powiatu łęczyckiego oraz strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej z Leźnicy Wielkiej pt. „MEDYK 2017”.Głównym tematem ćwiczeń była segregacja dużej ilości osób poszkodowanych podczas zamachu terrorystycznego w budynku szkoły. Warsztaty miały charakter działań typowo medycznych z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Celem było zweryfikowanie możliwości techniczno-taktycznych JRG, WSP i OSP z KSRG, sprawdzenie stanu gotowości do działań ratowniczych, doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczych podczas zdarzeń masowych, w tym kierowanie i koordynacja oraz doskonalenie alarmowania i współdziałania z innymi służbami ratowniczymi. 

Reklama

Przebieg ćwiczeń podzielony został na 5 epizodów medycznych, przy których strażacy ćwiczyli w ramach zastępu i wyznaczone zadanie realizowali przy każdej sytuacji z jaką mogą się spotkać przy działaniach ratowniczych. Nad częścią warsztatową ćwiczeń, pod względem merytorycznym czuwała Pani Katarzyna Starosta-Głowińska, na co dzień wykładowca z zakresu medycyny ratunkowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz lek. med. Ignacy Baumberg, a nad realizacją zasad organizacji ratownictwa medycznego w KSRG mł. asp. Radosław Zieliński, Powiatowy Koordynator ratownictwa medycznego PSP. Duże zaangażowanie w charakteryzację ćwiczeń pełniąc rolę pozorantów przedstawiła grupa studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i grupa rekonstrukcyjna ze stowarzyszenia Easy Company z Płocka biorących udział w ćwiczeniach, którzy oddali realia zachowań osób poszkodowanych w zdarzeniach masowych. 

W ćwiczeniach udział brali: strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, Wojskowej Straż Pożarnej z Leźnicy Wielkiej, OSP Daszyna, OSP Góra Św. Małgorzaty, OSP Piątek, OSP Witonia. 

Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy. Ćwiczenia obserwował Starosta Łęczycki Pan Wojciech Zdziarski i Wójt Gminy Daszyna Pan Zbigniew Wojtera.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.