Reklama

Wójt Tomasz Pietrzak kontra klub „Inicjatywy samorządowe”

Opublikowano:
Autor:

Wójt Tomasz Pietrzak kontra klub „Inicjatywy samorządowe” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Stosunki w gminie Grabów między władzą wykonawczą a uchwałodawczą, pisząc delikatnie, do najlepszych nie należą.  Zarówno wójt jak i opozycja dają się sobie we znaki. Radni z klubu „Inicjatywy samorządowe” nie kryją się ze swoją niechęcią do Tomasza Pietrzaka, a to uczucie odwzajemnia włodarz gminy Grabów. Przełomem okazały się być wznowione obrady sesji w ubiegłym tygodniu, kiedy klubowicze głosowali przeciw proponowanym projektom uchwał, co wykorzystał wójt Tomasz Pietrzak, który na swoim blogu zarzucił radnym działanie na szkody gminy. Oberwało się wszystkim klubowiczom – radnemu Krawczykowi, Pabinowi, Starczyńskiemu, Pijewskiemu, Grobelnemu i radnej Derkowskiej. 

- Wstyd mi jest za to jak postępujecie głosując na szkodę gminy Grabów! Przez Waszą dzisiejszą decyzję trzeba będzie dołożyć kilkadziesiąt tysięcy złotych z podatków, zamiast pozyskać te środki z zewnątrz na działanie GOPS – pisze wójt - Ja wiem, że podnosicie rękę na NIE, spuszczacie głowy i macie to gdzieś. Radny nie musi nic! Ale może wyjaśnijcie wszystkim dlaczego nie przyjęliście Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych i Statutu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przez co straciliśmy dziś jako gmina kilkadziesiąt tysięcy złotych…

Wójt idzie dalej w swoim wpisie i bezpośrednio zarzuca radnemu Henrykowi Pabinowi i radnej Ilonie Derkowskiej, że ten swoje decyzje konsultuje z poprzednim wójtem – Ryszardem Kostrzewskim – co ma być dodatkowym motywem do głosowania przeciw proponowanym uchwałom. 

- Nienawidzi mnie Pan i obniżył mi Pan wraz ze swoimi klubowymi kompanami wynagrodzenie do najniższego w Polsce - to rozumiem. Pana klubowa koleżanka radna Derkowska zwróciła mi uwagę, że nie muszę zarabiać - wystarczy mi satysfakcja. Tak! Mam niesamowitą satysfakcję, że chronię tę gminę przed osobami takimi jak Pan.

Na koniec wpisu Tomasz Pietrzak pyta o termin referendum.

- I może dowiem się wreszcie kiedy będzie to referendum zorganizowane przez Klub Radnych Inicjatywy Samorządowe? Trąbiliście o tym we wszystkich gazetach, że już dopinacie, że już działacie i jaki jest tego efekt? Tak jak robicie to referendum - takimi jesteście samorządowcami. Zwyczajnie działacie na szkodę Gminy Grabów! – kończy wójt. 

Rada gminy po upływie 9 miesięcy od dnia wyboru wójta i nie później niż na 9 miesięcy przed upływem kadencji może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum, więc klub "Inicjatywy samorządowe" ma niewiel czasu na podjęcie ostatecznej decyzji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE