Reklama

Wójt unika sołtysów? „Ten człowiek robi co chce”

Opublikowano:
Autor:

Wójt unika sołtysów? „Ten człowiek robi co chce” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Kolejne ciekawe wieści docierają do nas z gminy Łęczyca. Jeden z Czytelników jest niezwykle zbulwersowany dotychczasowymi działaniami wójta Jacka Rogozińskiego, określając je samowolką. Chodzi przede wszystkim o ostatnią sesję rady gminy (4 października), gdzie zwrócono uwagę, jakoby wójt miał unikać sołtysów i bez ich wiedzy podejmować decyzje. - Rogoziński zwołał sesje nadzwyczajną ale nikt jego wniosku o sesje nie widział. Sesja była tylko po to żeby bez sołtysów omawiać dodatkowe oświetlenie na drogach i dać pieniądze na przystanek autobusowy w Siedlcu. Przystanek wcale nie jest potrzebny bo nie ma autobusów i radni na poprzedniej sesji nie wyrazili zgody na dotacje dla powiatu – czytamy w piśmie od Czytelnika. Rzeczywiście, podczas ostatniej sesji radni, rozpatrywali uchwałę o przyznaniu pomocy rzeczowej powiatowi na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „ Budowa chodnika wraz z wjazdami w miejscowości Siedlec przy przystanku PKS”, a którą ostatecznie podjęli. 

Wójt Jacek Rogoziński broni się, mówiąc, że sesja została co prawda na jego wniosek, ale z wyraźnego polecenia radnego Góry, a głównym tematem było dofinansowanie OSP Topola Królewska. 

- Sesja nadzwyczajna została zwołana na mój wniosek, ale z wyraźnego polecenia radnego Grzegorza Góry. Głównym tematem nie była kwestia oświetlenia czy chodnika, te tematy zostały dodane, natomiast głównym tematem sesji nadzwyczajnej było dofinansowanie OSP Topola Królewska. A ja skorzystałem z okazji i dołożyłem kwestie punktów oświetleniowych, chodnika w miejscowości Siedlec. 

Czytelnik skupia się przede wszystkim na braku obecności sołtystów podczas sesji, gdzie jego zdaniem, wójt nie tylko działa za ich plecami, ale także kosztem gminy pomaga swoim znajomym

- Ten człowiek robi co chce i okłamuje ludzi. Bez sołtysów zostało uchwalone dodatkowe oświetlenie na Leszczu na prywatnych działkach. Wójt daje koleżance radnej dodatkowe lampy na Leszczu a sołtysi z innych wsi nawet nie zostali zawiadomieni że mogą składać wnioski o dodatkowe lampy.

Jacek Rogoziński jest jednak stanowczy i podkreśla, że bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze.

- Wnioski o oświetlenie były realizowane nie tylko w miejscowości Leszcze, ale również w miejscowości Topola Katowa, Wilczkowice, Borek i dodatkowych jest pięć punktów rezerwowych. Są to wnioski, które wpłynęły podczas wcześniejszych komisji rolnictwa, które pan przewodniczący odrzucił jako bezzasadne – mówi wójt - Uważam, że bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest bezcenne i nie można oszczędzać w tym momencie na bezpieczeństwie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE