Reklama

Wójt Zbigniew Wojtera pozostanie na wolności

Opublikowano:
Autor:

Wójt Zbigniew Wojtera pozostanie na wolności - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wójt Daszyny Zbigniew Wojtera nie wróci do aresztu. W piątek sąd apelacyjny odrzucił zażalenie prokuratury, która wnioskowała o pozostawienie włodarza za kratkami. O sprawie informuje Radio Łódź.

Przypomnijmy, że wójt Wojtera wyszedł z aresztu w wigilię zeszłego roku. Zdaniem prokuratury może mu to umożliwić mataczenie.

- W ocenie prokuratury istnieje obawa, że pozostając na wolności może on podejmować działania zmierzające do utrudnienia postępowania, które przed sądem jeszcze się nie rozpoczęło - mówi Radiu Łódź prokurator Sebastian Faliszewski z Prokuratury Krajowej.

Na wójcie ciąży 95 zarzutów, w tym kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, która dopuszczała się przestępstw gospodarczych polegających na wyłudzaniu dopłat dla rolników.

Wojtera od początku podkreślał, że jest niewinny.

- Zarzuty są absurdalne. Własne gospodarstwo mam od wielu lat. Od początku składałem wnioski o dopłaty, które należą się każdemu rolnikowi. Miałem kontrole, nie tylko systemowe, czyli te tzw. satelitarne, ale również kontrole na miejscu, gdzie przyjeżdżali pracownicy odpowiednich instytucji. Żadna kontrola nie wykazała nieprawidłowości, a zarzut sięga 2009 roku. Jak po tylu latach można stwierdzić, że coś było nieuprawnione? - mówił nam po aresztowaniu Zbigniew Wojtera.

Wójt wygrał ostatnie wybory samorządowe z 75-procentowym poparciem (startował jako jedyny kandydat). W trakcie wyborów przebywał już w areszcie.

Więcej w materiale Radia Łódź.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE