Reklama

Reklama

Wraca temat sekretarza miasta. Magistrat podtrzymuje swoje stanowisko i będzie się odwoływać od wyroku

Opublikowano: pt, 12 sie 2016 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Renata Brygier decyzją Sądu Rejonowego w Kutnie z dnia 25 lipca ma zostać przywrócona na stanowisko sekretarza miasta, z którego została dyscyplinarnie zwolniona 18 maja. Urząd Miasta zapowiedział, że do decyzji sądu będzie się odwoływał, a dnia 1 sierpnia ogłosił konkurs na to stanowisko.Magistrat argumentował swoją decyzję tym, że wyrok sądu jest nieprawomocny, a pełnomocnik burmistrza Jakub Pietkiewicz podkreślał także, że ocena pracy pani Brygier wciąż jest negatywna.- Sąd wydając wyrok nie badał argumentów dotyczących negatywnej oceny pracy pani Renaty Brygier na stanowisku sekretarza. Swoją decyzję sąd opierał jedynie na ocenie czynności proceduralnych związanych z samym wypowiedzeniem. Podczas rozprawy nie były analizowane zastrzeżenia, nie byli przesłuchiwani świadkowie: w ogóle nie były badane okoliczności stanowiące powód wypowiedzenia stosunku pracy – wypowiedź pełnomicnika, którą możecie znaleźć TUTAJSprawa powróciła podczas środowej sesji rady miasta, gdzie najpierw radny Wojciechowski, a później radny Zasada próbowali się dowiedzieć jakich świadków i jakie okoliczności miał na myśli Jakub Pietkiewicz. 

Reklama

Pełnomocnik burmistrza odpowiedział, że podtrzymuje swoją wypowiedź dla lokalnych mediów, dodając, że podczas rozprawy pod uwagę zostały wzięte jedynie kwestie formalne.

- Podtrzymuję to, co zostało napisane w artykule. Sąd nie brał pod uwagę okoliczności towarzyszących wypowiedzeniu stosunku pracy pani sekretarz. Pod uwagę zostały wzięte tylko okoliczności formalne samego wypowiedzenia stosunku pracy i tyle na tę chwilę mam do powiedzenia (…). Sąd będzie przesłuchiwał świadków, a urząd miasta będzie ich zgłaszał. 

Zastępca burmistrza Krzysztof Urbański dodał, że magistrat wystąpił o uzasadnienie wyroku i ponownie podkreślił, że urząd będzie odwoływał się od decyzji sądu. 

Radny Zasada kontynuował wątek tym razem pytając o to, czemu miasto „uparło się”, aby zwolnić Renatę Brygier, a następnie, pmimo decyzji sądu, nie przywrócić jej do pracy i ogłosić konkurs na stanowisko sekretarza. 

W odpowiedzi zastępca burmistrza powiedział, że choć cytował nie będzie, zaproponował, aby radny przypomniał sobie swoje słowa, jakie wypowiadał podczas trwania kampanii wyborczej pod adresem Renaty Brygier.

- Panie Urbański, niech pan nie konfabuluje tylko odpowiada na pytania. Podczas kampanii wyborczej było mnóstwo ciekawych tematów. Pan mówił różne ciekawe tematy, pan Lipiński mówił różne ciekawe tematy i pan Zasada mówił różne ciekawe tematy. Chodzi mi o to, że dlaczego się uparliście na panią Renatę Brygier i mimo wyroku sądu odwołujecie się, szukacie nowego sekretarza nie wiedząc jaki będzie kolejny wyrok sądu. Generujecie olbrzymie koszty i tworzycie paraliż tego miasta – mówił radny Zasada, nie dając za wygraną. 

Krzysztof Urbański zapewnił, że nieobecność Renaty Brygier nie tworzy absolutnie żadnego paraliżu, podkreślając także decyzję o odwołaniu się od wyroku sądu, gdy tylko miasto otrzyma uzasadnienie. Na pytanie o to, kto pokryje ewentualne koszty w przypadku podtrzymania obecnej decyzji sądu, odpowiedział, że budżet. 

Natomiast dziś o godzinie 15:30 upływa termin składania ofert przez kandydatów na stanowisko sekretarza miasta. Podczas ostatniego naboru (10 czerwca) nie wyłoniono żadnego kandydata.

- W wyniku przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej kandydat, wprawdzie spełnił wymagania formalne określone w treści ogłoszenia o naborze, jednak wiedza ogólna i merytoryczna, którą posiadał w ocenie Komisji Rekrutacyjnej nie gwarantuje, w kontekście obszernego zakresu obowiązków służbowych, właściwej realizacji powierzonych zadań na stanowisku Sekretarza Miasta – argumentował wówczas przewodniczący komisji rekrutacyjnej Krzysztof Urbański.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.