Reklama

Wreszcie! Druhowie z Witoni otrzymują wóz bojowy

Opublikowano:
Autor:

Wreszcie! Druhowie z Witoni otrzymują wóz bojowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Od pamiętnego pożaru, w którym spłonął wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Witoni minął ponad rok. Przez ten czas druhowie mieli mocno ograniczone pole manewru, w międzyczasie starając się o nowy pojazd dla ich jednostki. Teraz trafił do nich pojazd użyczony od KP PSP Łęczyca.

- 1 września 2017 roku do Ochotniczej Straży Pożarnej w Witoni użyczony został ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy będący na wyposażeniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy - informuje st. kpt. Marek Mikołajczyk, oficer prasowy KP PSP Łęczyca.

30 lipca ubiegłego roku doszło do pożaru. Ogniem objęty był średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który był własnością OSP Witonia. W wyniku pożaru spaleniu uległ samochód marki Star 244 z niemal całym wyposażeniem. Władze gminy oraz druhowie z OSP w Witoni bezskutecznie czynili starania w celu pozyskania samochodu gaśniczego.

 W celu zapewnienia odpowiedniej gotowości operacyjnej na terenie gminy Witonia decyzją Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi st. bryg. Jarosława Wlazłowskiego użyczono ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Jelcz (GCBA 5/24) będący na wyposażeniu KP PSP w Łęczycy.

 1 września 2017 roku samochód został włączony do poddziału bojowego OSP w Witoni i może służyć druhom podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE