Reklama

Wreszcie! Za rok ruszy remont Konopnickiej

Opublikowano:
Autor:

Wreszcie! Za rok ruszy remont Konopnickiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Na tę informację czekali chyba wszyscy. Łęczyca otrzymała ponad 2,2 mln zł na remont ulicy Konopnickiej. Wniosek o dofinansowanie został złożony do wojewody Łódzkiego w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Wniosek o dofinansowanie nosi nazwę „Przebudowa wraz z odwodnieniem drogi lokalnej nr 104353 – ulica M. Konopnickiej w Łęczycy”. O tym, że remont ulicy Konopnickiej, stanowiącej dojazd do ważnych instytucji samorządowych i państwowych, a także służby zdrowia, był potrzebny, nie trzeba nikogo przekonywać.

- Obecna nawierzchnia bitumiczna została położona na bruku kamiennym, trylince i płytach jumbo, pod nimi znajdują się luźne grunty nasypowe, które są nieodpowiednim podłożem pod konstrukcje jezdni, stąd widoczne liczne nierówności, spękania i odspojenia nawierzchni powstające w wyniku przemieszczania się elementów betonowych – informuje wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

Inwestycja polegać będzie na wymianie nawierzchni i podbudowy istniejącej ulicy oraz chodników i zjazdów. Zostaną wydzielone nowe miejsca postojowe. Cała jezdnia będzie posiadać nawierzchnię bitumiczna, chodniki wykonane zostaną z kostki betonowej. Zniknie też problem wód opadowych, która odprowadzana będzie do nowej kanalizacji deszczowej.

- Decyzja o przyznaniu dotacji przez Wojewodę Łódzkiego sprawiła mi ogromną radość, szczególnie że Urząd Miejski w Łęczycy już w ubiegłym roku aplikował o środki na remont ulicy Konopnickiej do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Jednak z uwagi na błędy merytoryczne, wniosek odpadł, a tym samym nie otrzymał dofinansowania, dlatego cieszę się, że złożone w tym roku dokumenty aplikacyjne nie posiadały żadnych błędów formalnych, a zdobywając 28,90 punktów wniosek uplasował się na 7 miejscu listy rankingowej – dodaje Monika Kilar-Błaszczyk.

Całkowita wartość przebudowy ulicy Konopnickiej wyniesie 4 459 032,42 zł. Aby Urząd Miejski w Łęczycy mógł aplikować o środki w Programie, konieczne było zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie kwoty wkładu własnego w wysokości 2 229 516,42 zł. Termin realizacji zadania zaplanowano od maja do października 2018 r. W sumie przebudowie podlegać będzie 592 m drogi.

W ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, dofinansowanie od Wojewody Łódzkiego otrzymało 79 podmiotów (52 gminy i 27 powiatów) na łączną kwotę 106 538 829,00 zł. Całkowita wartość zadań zrealizowanych z udziałem środków rządowych wyniesie 221 426 634,57 zł.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa na łączne dofinansowanie zadań w ramach Programu w latach 2016-2019 przeznaczyło 3,8 mld zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE