Reklama

Reklama

Współpraca z Włodzimierzem Wołyńskim

Opublikowano: czw, 18 sie 2016 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Od pewnego czasu powróciły lepsze relacje między Królewskim Miastem Łęczyca a ukraińskim miastem partnerskim – Włodzimierzem Wołyńskim. Łączy nas przede wszystkim bogata historia i postać sławnego, średniowiecznego podróżnika – zakonnika Benedykta Polaka, który wędrując do mongolskiego Chana w XIII wieku, zaczął wyprawę w łęczyckim grodzie i po drodze zatrzymał się u księcia włodzimierskiego. W czasach współczesnych delegacje samorządowe starają się kontynuować dobrosąsiedzkie stosunki. W październiku ubiegłego roku Rada Miejska w Łęczycy przegłosowała uchwałę o współpracy, pozwalającą formalnie podjąć działania dotyczące wymiany kulturalnej, sportowej, gospodarczej i oświatowej.

Reklama

Podczas ostatniej wizyty w lipcu 2016 roku, przedstawiciele władz brali udział w uroczystościach Święta Miasta. Przeprowadzone zostały wówczas robocze spotkania z lokalnymi władzami, odnośnie platformy wspólnego działania. Spotkaniom towarzyszyła atmosfera przyjaźni i serdecznego przyjęcia przez gospodarzy. Kolejnym etapem współpracy będzie wizyta delegacji z Ukrainy, która weźmie udział w łęczyckim Turnieju Rycerskim. W programie wizyty zaplanowano spotkanie z przedstawicielami stowarzyszeń sportowych i osób związanych z kulturą naszego miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.