Reklama

Reklama

Wszystkim poszkodowanym w wyniku pożaru kamienicy zapewniono lokale

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Łęczyca

 Wszystkim poszkodowanym w wyniku pożaru kamienicy zapewniono lokale - Zdjęcie główne

foto UM Łęczyca

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Ubiegłoroczny pożar kamienicy na ulicy Poznańskiej przyniósł tragiczne skutki – śmierć poniosła jedna z mieszkanek. Zapewnienie pozostałym osobom poszkodowanym bezpieczeństwa i wsparcia było priorytetem dla miasta. Dobrą więc informacją jest fakt, że wszystkim rodzinom udało się zapewnić lokale.

Reklama

W nocy 1 września ubiegłego roku doszło do pożaru w jednej z kamienicy znajdujących się na ulicy Poznańskiej. Niemalże w przeciągu chwili 12 rodzin zostało bez dachu nad głową. Łęczyckie społeczeństwo odpowiedziało natychmiast, organizując akcje pomocowe.

Miasto z kolei skupiło się na znalezieniu lokali dla poszkodowanych rodzin. Dzięki uprzejmości wójta gminy Daszyna rodziny mogły liczyć na nocleg w miejscowości Drzykozy. Trudna sytuacja lokalowa spowodowała konieczność przerobienia części lokali użytkowych w lokale mieszkalne. Przyczyniło się to do wydłużenia całego procesu, który w kwietniu znalazł swój finał – ostatnie rodziny opuściły tymczasowy budynek mieszkalny w Drzykozach.

Z tej okazji burmistrz Paweł Kulesza kieruje jeszcze raz podziękowania do osób, które udzielały się w różnego rodzaju akcjach pomocowych dla osób poszkodowanych.

– Cieszę się, że udało się pomyślnie rozwiązać lokalowy problem. Reakcja naszego społeczeństwa była błyskawiczna i godna pochwały, dlatego jeszcze raz pragnę podziękować wójtowi gminy Daszyna Zbigniewowi Wojterze, panu wicestaroście Wojciechowi Zdziarskiemu, państwu Kubatkom, którzy w dniu pożaru zorganizowali pomieszczenia socjalne dla strażaków – mówi burmistrz – Dziękuję grupie Łęczyca w Obiektywie i panu Dariuszowi Marciniakowi, panu Marcinowi Toberowi i Stowarzyszeniu IMPET, pani Małgorzacie Raczkiewicz i przychodni MEDAR oraz firmie Hurtap S.A. i panu Wiktorowi Napiórze za przeprowadzenie akcji pomocowych, dzięki którym poszkodowani otrzymali rzeczy pierwszej potrzeby.

Źródło: UM Łęczyca

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy