Reklama

Wybrano nowego dyrektora Zieleni Miejskiej

Opublikowano:
Autor:

Wybrano nowego dyrektora Zieleni Miejskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wczorajsza sesja rady miasta oprócz burzliwych dyskusji przyniosła ze sobą nową informację. Otóż, po dość długim wyczekiwaniu, wybrano nowego dyrektora Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska”.Tematem żywo interesował się radny Wojciech Wojciechowski, który, gdy tylko miał okazję, pytał burmistrza o postępy w tej sprawie.- Był zrobiony audyt, który ogłosił, że tak bardzo źle dzieje się w Zieleni Miejskiej. A tymczasem minął rok, Zieleń Miejska dobrze funkcjonuje, był ogłoszony konkurs na dyrektora, który został unieważniony. Teraz ogłoszono drugi, co się dzieje w tej sprawie? – pytał – Na mieście w ogóle mówią, że to stanowisko jest szykowane dla byłego posła… nie wiem, jako radny chciałbym się zorientować.Burmistrz Krzysztof Lipiński powiedział, że nie interesuje go to, co się mówi na mieście, informując radnego, że kilka dni temu ogłoszono konkurs, w którym zgłosiło się 6 kandydatów, a którzy są już po pierwszych etapach.

Natomiast wczoraj ukazały się oficjalne wyniki.

- Ukazał się oficjalny komunikat, że dyrektorem Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” został pan Tadeusz Arnold – poinformował burmistrz.

Radny Marcin Zasada poprosił o przybliżenie sylwetki zwycięskiego kandydata.

- Z wykształcenia jest jest inżynierem, budowlańcem. Pracował na budowach w wielu częściach Polski, między innymi prowadził również roboty w firmach, które zajmowały się aranżacją terenów zielonych. Obecnie jest kierownikiem pewnej budowy w Łodzi – usłyszał w odpowiedzi od burmistrza.

Natomiast dzisiaj podpytaliśmy w magistracie o postać nowego dyrektora.

- W wyniku zakończenia procedury otwartego i konkurencyjnego naboru, do którego stanęło łącznie 6 kandydatów na dyrektora Zieleni Miejskiej wybrany został Pan Tadeusz Arnold zamieszkały w Łęczycy. Kandydat spełnił wymagania formalne zawarte w ogłoszeniu o naborze. W ocenie Komisji rekrutacyjnej przedstawił najciekawszą koncepcję funkcjonowania jednostki budżetowej „Zieleń Miejska” w Łęczycy oraz wykazał się dobrą znajomością zasad funkcjonowania administracji publicznej, niezbędną do realizacji zadań na stanowisku – poinformował Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik burmistrza - Posiada ponadto najlepsze kwalifikacje zawodowe pod względem wykształcenia i doświadczenia zawodowego, a także predyspozycje osobowościowe gwarantujące prawidłowe wykonanie powierzonych obowiązków.

Nowy dyrektor rozpocznie urzędowanie od 16 listopada.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE