Wygrana samorządowców „popsuła” święto policjantom

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś o godzinie 13:00 na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej, z okazji Święta Policji, odbył się mecz między policjantami a samorządowcami. Skład samorządowców składał się z pracownikow Urzędu Miasta i Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska”. Samorządowcy „popsuli” lekko święto policjantom i wygrali 14:10. W bramce Samorządowców stanął burmistrz Krzysztof Lipiński.Sam mecz odbywał się na zasadzie dwie połowy po 30 minut, natomiast na boisku zawodnicy grali w układzie pięciu graczy z pola plus bramkarz.Samorządowcy na początku meczu skupili się na twardej defensywie i kontrach, którymi próbowali szybko przedostać się pod pole karne przeciwnika. Taktyka ta sprawdzała się bardzo dobrze i w krótkim odstępie czasu prowadzil jużi 4:0. W kontratakach brylował radny miejski Tomasz Czajkowski i animator Orlika Łukasz Sobczak. Do głosu jednak zaczęli dochodzić Policjanci i do przerwy pachniało remisem. Po pierwszej połowie wynik brzmiał 7:6 dla Samorządowców.

Kiedy wydawało się, że w drugiej połowie to Policjanci przejmą inicjatywę i szaleńczo rzucą się do odrabiania strat, Tomasz Czajkowski ponownie wziął sprawy w swoje ręce, a raczej nogi, i dwukrotnie pokonał bramkarza Policjantów. Samorządowcy mimo wysokiego prowadzenia nie przestali atakować i sukcesywnie podwyższali prowadzenie. Obraz meczu nieco się zmienił i prowadzący w tym spotkaniu Samorządowcy skupiali się na utrzymywaniu przy piłce, stosując jednocześnie wysoki pressing. Pep Guardiola byłby dumny. Jednak, po jakimś czasie, taktyka ta przestała funkcjonować i Policjani wzięli się ponownie za odrabianie strat. Obraz gry wyglądał na zasadzie „bramki za bramkę”, ponieważ obie strony skupiały się głównie na atakach.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 14:10. Komendant Policji insp. Paweł Karolak podziękował za sportową rywalizację i walkę do samego końca. Zwycięzcy będą mieli okazję odebrać puchar jutro, podczas uroczystych obchodów Święta Policji.

Samorządowcy – Policjanci 14:10
(Czajkowski 4, Sobczak Ł. 2, Wencel J. 3, Sadokierski M. 3, Sadokierski K. 2 – Estał Ł. 2, Sobczyński Ł. 4, Bednarski Ł. 2, Gwardyński T. 2)