Reklama

Wyjazd edukacyjny do gminy Bukowina Tatrzańska

Opublikowano:
Autor:

Wyjazd edukacyjny do gminy Bukowina Tatrzańska - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Członkowie Orkiestry Dętej z Błonia wyjechali z wizytą studyjną do Białki Tatrzańskiej w ramach realizacji projektu pn. „Kultywowanie i promocja folkloru łęczyckiego poprzez organizację warsztatów muzycznych i wyjazd edukacyjny dla Orkiestry Dętej w Błoniu”.Celem wyjazdu było zaprezentowanie umiejętności zdobytych podczas warsztatów muzycznych polegających  na nauce melodii i przyśpiewek łęczyckich wykonywanych na instrumentach dętych.

Wyjazd edukacyjny był bardzo ważnym elementem dla rozwoju i promocji Orkiestry Dętej w Błoniu, ponieważ miał  na celu promocję lokalnej twórczości i łęczyckiego folkloru, ale także pozwolił muzykom z Orkiestry Dętej na wymianę doświadczeń z innymi zespołami i przyczynił się do wypromowania gminy Łęczyca.

Podczas dwudniowej wizyty studyjnej Orkiestra Dęta z Błonia uświetniła swym występem mszę świętą wieczorną w kościele w Bukowinie Tatrzańskiej, zaprezentowała swój repertuar w „Domu Ludowym” w Bukowinie Tatrzańskiej, a także w niedzielne południe przygrywała turystom w Białce Tatrzańskiej.

Oprócz występów Orkiestry Dętej z Błonia w „Domu Ludowym” mieszkańcy Bukowiny mogli  też wysłuchać repertuaru Orkiestry Dętej z Jurgowa.

W uroczystości brali także udział przedstawiciele dwóch samorządów: Pan Jacek Rogoziński Wójt Gminy Łęczyca oraz Pan Stanisław Łukaszczyk Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE