Reklama

Wyłudziła blisko 6 500 zł. Złapała ją łęczycka policja

Opublikowano:
Autor:

Wyłudziła blisko 6 500 zł. Złapała ją łęczycka policja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Policjanci z komendy powiatowej w Łęczycy zatrzymali 22 – latkę podejrzaną o kilkadziesiąt oszustw za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Kobieta od przypadkowych osób, które zakupiły wystawiony przez nią towar wyłudziła blisko 6 500 złotych. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą pracowali nad sprawami zgłoszonych w łęczyckiej komendzie oszustw internetowych. W trakcie analizy zgromadzonego materiału dowodowego śledczy zauważyli pewną prawidłowość. Ustalili sposób działania i wytypowali podejrzewaną.

Okazało się, że 22 – latka jest mieszkanką powiatu łęczyckiego. Kobieta dysponowała kilkoma kontami bankowymi i numerami telefonów przeznaczonymi do prowadzenia nielegalnego procederu. Jako użytkowniczka portalu aukcyjnego wystawiała do sprzedaży różne przedmioty, od odzieży przez torebki damskie po buty, za które pobierała opłaty a samego zamówienia już nie realizowała.

Oszustka za prowadzenie nielegalnej działalności usłyszała 29 zarzutów osiągnięcia korzyści majątkowej w taki sposób, że inkasując należność za wystawiony przedmiot nie realizowała zamówienia doprowadzając tym samym do niekorzystnego rozporządzania mieniem pokrzywdzonych. Sprawa jest rozwojowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE