Reklama

[WYNIKI] Mistrzostwa Polski Shotokan NSKF Polska

Opublikowano:
Autor:

[WYNIKI] Mistrzostwa Polski Shotokan NSKF Polska - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Już piąte Mistrzostwa Polski Shotokan NSKF Polska odbyły się 18 kwietnia w Łęczycy. Na starcie pojawiło się 107 zawodników z Klubów z całej Polski zrzeszonych w Związku Sportowym Nihon Shotokan Karate Federation.W zawodach udział wzięły kluby: IPPON Łęczyca, Shotokan Brodnica, Dragon Poddębice, Dragon Łódź, Feniks Warszawa i Karate Stars Warszawa. Poziom zawodów, zwłaszcza w grupach najmłodszych, był zaskakująco wysoki. Nie brakowało emocji i efektownych walk. Zawodnicy w wieku od 7 do 18 lat rywalizowali w trzech konkurencjach: Kata indywidualne, Kihon-Ippon-Kumite i Kumite-Shobu-Nihon. Młodzi sportowcy z niezwykłym profesjonalizmem i opanowaniem zaprezentowali swoje umiejętności. Imprezę poprowadził Robert Moskwa, aktor znany m.in. z serialu "M jak Miłość".Wyniki w załączniku.

W trakcie zawodów publiczność miała również okazję obejrzeć Kata Unsu (w wolnym tłumaczeniu „ręce w chmurach”) z interpretacją w wykonaniu Shihan Macieja Grubskiego z asystentami z ŁKK Ippon w Łęczycy.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Burmistrz Królewskiego Miasta Łęczyca, Krzysztof Lipiński. Ponadto specjalnym gościem zawodów była Joanna Skrzydlewska -  członek zarządu województwa łódzkiego oraz Wójt Gminy Łęczyca Jacek Rogoziński.

Szczególne upominki, w postaci olbrzymich misiów-pluszaków, otrzymali najmłodsi sześcioletni zawodnicy Blanka Banasiak (IPPON Łęczyca) oraz Maksymilian Jakubowski (Shotokan Brodnica).

Najlepszymi zawodnikami całych zawodów okazali się reprezentanci Shotokan Brodnica Agata Rochowicz i Jakub Domagalski. Tytuł Najlepszego Zawodnika z Łęczycy przypadł Marysi Granosik i Piotrowi Łuczakowi.

W klasyfikacji medalowej najlepszym okazał się Łęczycki Klub Karate Ippon, którego zawodnicy zdobyli 33 medale, z czego 18 złotych, 12 srebrnych oraz 3 brązowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE