reklama

Wystawa prac Otgonbayara Ershuu

Opublikowano:
Autor:

Wystawa prac Otgonbayara Ershuu  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościWczoraj po godzinie 19 w łęczyckim Domu Kultury odbyła się wystawa prac Otgonbayara Ershuu. Mongolski artysta jest zwycięzcą prestiżowego Międzynarodowego Biennale Malarstwa w Kiszynowie.Pod patronatem łódzkiej galerii sztuki ADI ARTzorganizowano wystawę, na której gościli między innymi: Dorj Barkhas – minister, radca ambasady Monogolii, Adam Kowalczewski – szef Galerii ADI ART z Łodzi oraz burmistrz Krzysztof Lipiński z wicebrumistrzem Krzysztofem Urbańskim. Otgonbayar Ershuu w 2010 roku ukończył Uniwerstytet Sztuki w Berlinie, gdzie zdobył tytuł magistra. W tym mieście prowadzi także galerię „ZURAG”, która promuje mongolskich artystów i dzieła sztuki, co czyni go w pewien sposób ambasadorem sztuki mongolskiej.Jego prace polegają na łączeniu szczegłówości miniatur z abstrakcją. Aby docenić kunszt artysty należy również wiedzieć, że jego metodologia pracy polega na bezpośrednim przenoszeniu wizji na płótno, bez uprzedniego szkicowania dzieła.  

Otgon jest również autorem najdłuższej pracy zatytułowanej „Sekret historii Mongolii”. Praca ta jest formą komiksu, która zawiera ponad 600 stron, a w której przedstawione jest aż 3000 obrazów przekazujących historię Mongolii.

Na spotkaniu, które prowadziła pani dyrektor łęczyckiego Domu Kultury Olga Kurowska, artysta wyznał przed zebranymi, że czuje się w Polsce jak w domu i wyraził ogromną radość z faktu, że mógł odwiedzić nasz kraj, mimo iż dzisiaj czekała na niego wystawa w Manheim. Docenił także polską kuchnię, gdyż przyznał, że - pomimo faktu, że od 10 lat mieszka w Niemczech -  często przyjeżdża do Polski aby skosztować naszych dań. Minister Dorj Barkhas, także przyznał, że jest bardzo wdzięczny Polsce za owocną współpracę między państwami.

Burmistrz Krzysztof Lipiński natomiast docenił kulturę mongolską, mówiąc o tym, że miał okazję dwukrotnie odwiedzić ten piękny kraj. Ogromne wrażenie zrobiło na nim to, z jak ogromnym szacunkiem młodzi ludzie traktują i doceniają mistrzów. Z żalem przyznał, że w Europie brakuje takiego podejścia.

Otgon zaśpiewał również mongolską pieśń o naturze, którą z uwagą wysłuchali zebrani. Na koniec oficjalnej części, wszyscy goście mogli obejrzeć film o mongolskim artyście, który opowiadał o jego twórczości. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE